Cytaty

Treść

Każdy początek jest fałszywy,a ale trzeba od czegoś zacząć. Przez to co fałszywe, szukając po omacku, natrafisz na drzwi. Kto myśli, że zacznie tylko od właściwego początku, ten nigdy nie zacznie. Nawet fałszywy krok jest krokiem we właściwym kierunku, gdyż został dokonany, nastąpił początek. Zaczynasz iść po omacku w ciemności i dzięki temu błądzeniu znajdujesz drzwi.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówSłuchaj swojego serca. To twój jedyny nauczyciel.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówOdpowiedzialność i wolność idą razem. Jeśli nie chcesz mieć odpowiedzialności, nie możesz mieć też wolności. One przychodzą i odchodzą razem. Jeśli odrzucasz odpowiedzialność, musisz zaakceptować taką czy inną niewolę.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówPrawda zawsze przychodzi w zrozumieniu. Nie jest czymś co spotykasz, jest czymś w czym wzrastasz. Poszukuj więc zrozumienia, bo im większe jest twoje zrozumienie, tym jesteś bliższy prawdy.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówKochaj to, co robisz. Wtedy nawet sprzątanie może być kreatywne.


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówWolność to po prostu sposobność do znalezienia definicji siebie, prawdziwej, autentycznej indywidualności i radość z czynienia świata wokół siebie nieco lepszym i piękniejszym.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówCudem jest jak ludzie mogą siebie sami oszukiwać i wierzyć, że jest jakaś nadzieja. Ten zewnętrzny świat jest beznadziejny, jest skazany na zagładę.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówW życiu każdego człowieka dojrzewanie oznacza zagłębianie się w siebie. Tam są korzenie.


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówTo jest moje życie i muszę nim żyć, mam wszelkie prawo, żeby przeżywać je na własny sposób.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówGłupi ludzie pytają o Boga, inteligentni pytają o śmierć. Ludzie, którzy wciąż pytają o Boga, nigdy go nie znajdują. Ktoś, kto pyta o śmierć, znajdzie Boga na pewno (...).

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówStrony