Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: term_node_tid_depth w tvi_render_view() (linia 210 z /home/shopmix/public_html/smykuj.pl/sites/all/modules/tvi/tvi.module).

Cytaty

Treść

Żyjemy razem z innymi. Z tego powodu, wiedza o samym sobie została całkowicie zapomniana. Wiemy coś o sobie, ale dowiedzieliśmy się tego pośrednio – przez innych. To dziwne, absurdalne, że inni mówią nam jacy jesteśmy. Jakąkolwiek tożsamość ze sobą nosimy została nam ona dana przez innych, nie jest prawdziwa, to tylko przyporządkowanie.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówŻycie nie jest problemem do rozwiązania lecz tajemnicą, którą należy przeżyć.


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówGdy raz nawiążesz kontakt ze swoją duszą, miłość przestaje być dla ciebie związkiem, staje się twoim cieniem.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówTa tak zwana miłość łączy się z seksem, ale jest tylko przedmową. Gdy przyjdzie seks, ta miłość odpadnie. Dlatego małżeństwo zabija miłość romantyczną, i to zabija ją absolutnie. Dwoje ludzi zapoznaje się ze soba i gra wstępna, miłość, staje się niepotrzebna.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówRobisz jednocześnie tysiące rzeczy.
Nic nigdy nie jest skonczone;
Wszystko pozostaje niedokończone -
I pozostaje niedokończone na zawsze.
Umrzesz, ale niczego nie uda Ci się zakończyć.


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówOsoba szczęśliwa należy sama do siebie.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówNie możesz uczyć ludzi karząc ich. (...) tak naprawdę strach niczego nie uczy ! Kara sprawia, że ludzie oswajają się ze strachem, więc przestają odczuwać zaskoczenie. Wiedzą co może się wydarzyć (...).

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówKochaj to, co robisz. 
Wtedy nawet sprzątanie może być kreatywne.


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówMiłość jest naturalną modlitwą, której nikt nikomu nie narzuca.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówByć" to znaczy być miłością. Móc oddychać wystarczy, aby móc kochać. Miłość jest jak oddech. Miłość jest dla duszy tym, czym oddech dla ciała. Bez oddychania ciało umiera; bez miłości umiera dusza.

 


Osho

Zbiór cytatów i aforyzmówStrony