Pielęgnacja wcześniaka

Re: Pielęgnacja wcześniaka

Postprzez darkangel » Cz wrz 27, 2012 10:54 pm

mala_mi napisał(a):kuba bedzie gadula po mnie:D
najbardziej lubi tata, potem baba, czasami mama;), "da", " ma" - wzursza ramionami ( nie ma;) ), "dzidzi" jak widzi jakies dziecko, " brum brum", no i "bach" jak sie uderzy albo przewroci zawszewola "bach", "be"- jak mu nie pozwole do buzi cos dac ;) , "pa pa"
nauczylam go już dawać cześć, pokazywac w ksiazeczkach zwierzatka, dzieci, mowie mu przyniesc pileczke to szuka i przyniesie hehe albo przynies autko:) jak sie pytam gdzie ma uszko to pokaze a jak nosek to nie pokazuje paluchem a dmucha hehe
ahh moje kochane malenstwo juz takie duze!!!

-- Cz wrz 27, 2012 10:36 pm --

ostatnio jak bylismy u tej nowej pediatry to dal popis hehe rozgadal sie a ona w szoku byla ze tyle nawija bo on zawsze nam pokazuje lampy zaswiecony bo pytamy gdzie jest siwateko a ona miala kilka i jak poakze zawsze mowi "jeeeeeeeeeeeee" to chyba jego "jest" bo jak chowamy pileczke pod kocyk i jak wyciagnie to tez tak krzyczy:D no i pilke miala w gabinecie to jechał " bach da" , "bach da":D

przepięknie kochana :) dzieci tak szybko rosną że ledwo się obejrzymy już będa śmigac na randki :haha:
A tak na poważnie, to ten rok tak szybciorem mi minął że nawet nie spostrzeggłam.. a teraz to już chyba poleci szybciorem :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony:
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez mala_mi » Cz wrz 27, 2012 10:58 pm

dokladnie:( jeszcze troche i beda nastolatkami, strzelającymi fochy ;)
mala_mi
Mamuśka

Pochwały: 24

Postprzez darkangel » Cz wrz 27, 2012 11:05 pm

mala_mi napisał(a):dokladnie:( jeszcze troche i beda nastolatkami, strzelającymi fochy ;)

no no, co racja to racja, najpierw etap buntu dwulatka i przemadrzalego pieciolatka :haha:
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez mala_mi » Pt wrz 28, 2012 9:18 am

bursztynek80 napisał(a):
mala_mi napisał(a):dokladnie:( jeszcze troche i beda nastolatkami, strzelającymi fochy ;)

no no, co racja to racja, najpierw etap buntu dwulatka i przemadrzalego pieciolatka :haha:

hehe no taaak :D masakra:D
mala_mi
Mamuśka

Pochwały: 24

Postprzez darkangel » Pt wrz 28, 2012 12:52 pm

mala_mi napisał(a):
bursztynek80 napisał(a):

hehe no taaak :D masakra:D

Masakra to mało powiedziane :wariat: :zab:
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez evelina » Pn paź 01, 2012 9:27 pm

hehe :haha:

-- Pn paź 01, 2012 9:28 pm --

bursztynku, ile wy macie ząbkow :szok:
evelina
Mamuśka

Pochwały: 19

Postprzez darkangel » Śr paź 03, 2012 7:15 pm

evelina napisał(a):hehe :haha:

-- Pn paź 01, 2012 9:28 pm --

bursztynku, ile wy macie ząbkow :szok:

noo, troszki ich jest :zab:
darkangel
Moderator
Moderator

Re: Czy są tu jakieś mamy wcześniaków?

Postprzez joanna c » Cz mar 05, 2015 3:26 pm

Wiele wcześniaków po urodzeniu nie jest gotowych, aby otrzymać pożywienie naturalną drogą, czyli dojelitowo (enteralnie). Wtedy lekarze decydują się na żywienie pozajelitowe tzw. (parenteralne), czyli dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych – białka, energii, elektrolitów, witamin, pierwiastków śladowych i wody drogą dożylną.

Zanim będziesz mogła podać ściągnięte mleko do ust dziecka, może minąć wiele tygodni, kolejne miesiące mogą minąć, zanim przystawisz je do piersi, ale ważne jest, aby Twój wcześniak jako pierwszy dojelitowy posiłek otrzymał siarę, czyli mleko z początkowej fazy laktacji.

Twoje mleko może zostać podane przez zgłębnik dożołądkowy zakładany przez usta lub nos.

Mleko może być podawane porcjami pod wpływem siły ciężkości lub przez wlew ciągły.

Po osiągnięciu przez dziecko dojrzałości, która gwarantuje koordynację ssania-oddychania-połykania należy stosować techniki podawania pokarmu niezaburzające rytmu ssania z piersi, czyli podaż pokarmu z kubeczka, po palcu, ewentualnie łyżeczką, w ostateczności butelką.
joanna c
Świeżak
Świeżak

Pochwały: 37

Postprzez joanna c » Cz mar 05, 2015 3:27 pm

Decyzję o naturalnym żywieniu dziecka powinnaś podjąć tak szybko, jak to tylko możliwe, aby w ciągu kilku pierwszych dni po porodzie, otoczona opieką i wsparciem najbliższych, móc dostarczyć choćby niewielkie ilości mleka w celu żywienia troficznego, inaczej MEF (ang. minima ente ring feeding), czyli wprowadzaniu minimalnych objętości pokarmu w trakcie żywienia pozajelitowego w celu odżywienia komórek błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz pobudzenia jego dojrzewania czynnościowego oraz strukturalnego.

MEF stanowi wstęp do pełnego żywienia drogą przewodu pokarmowego.

Z czasem ilość podawanego pokarmu dojelitowo będzie coraz większa, aby w końcu zrezygnować z uciążliwych kroplówek, które zastąpi Twoje mleko.

Niezależnie od tego, kiedy Twoje dziecko będzie gotowe do nauki efektywnego ssania z piersi, korzystaj z każdej okazji kangurowania oraz przystawienia dziecka do piersi w celach nieodżywczych – ważne aby maluch miał z Tobą kontakt fizyczny, poznał anatomię piersi i poćwiczył ssanie.

Poród przedwczesny nie musi wiązać się z rezygnacją z karmienia piersią – możesz karmić swoje maleństwo długo i efektywnie, wpierając jego wzrost i rozwój.
joanna c
Świeżak
Świeżak

Pochwały: 37

Postprzez Aldona78 » Pn gru 12, 2016 9:23 pm

mój wcześniak miał duży problem z utrzymaniem temperatury ciała i do momentu osiągnięcia 3kg wagi musiałam ja bardzo ciepło ubierać.
Aldona78
Mamuśka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wcześniaki