Cytaty

Treść

 

Jesteś na tym świecie kimś niepowtarzalnym. 
Wykorzystaj do maksimum to, co dała ci natura. 
W gruncie rzeczy cała sztuka ma charakter osobisty. 
Możesz wyśpiewać tylko to, kim jesteś. 
Musisz być takim, jakim uczyniły cię twoje doświadczenie, otoczenie i dziedzictwo. 
Na dobre i na złe musisz grać na swoim własnym, małym instrumencie w wielkiej orkiestrze życia.

Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmów 

Każdy żyjący na świecie szuka szczęścia. Istnieje jeden pewny sposób, by je znaleźć. 
Jest nim kontrolowanie swoich myśli. 
Szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Ono zależy od warunków wewnętrznych.

Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmówJedną z najtragiczniejszych rzeczy znanych mi w ludzkiej naturze jest to,że wszyscy odkładamy życie na później.Wszyscy marzymy o jakimś magicznym, różanym ogrodzie za horyzontem-zamiast cieszyc się różami, które kwitną dziś pod naszym oknem.


Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmów 

Po kolacji szedłem do swego pokoju, otwierałem dziennik i analizowałem wszystkie spotkania (...) z minionego tygodnia. Zadawałem sobie pytanie: Jakie błędy popełniłem? 
(...) Jaka nauka wynika z mego doświadczenia?

Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmówNie obawiaj się dawać z siebie wszystkiego, przy zajmowaniu się drobnymi z pozoru sprawami. Za każdym razem, kiedy się z jedną z nich uporasz, wzmocnisz się.


Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmówWszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych.


Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmówKiedyś dla kaprysu przez sześć dni nie jadłem. Nie było to trudne. Szóstego dnia odczuwałem mniejszy głód niż pod koniec drugiego. Znam ludzi, a może znasz ich i ty, którzy każąc rodzinie lub pracownikom przez sześć dni nie jeść, czuliby się jak przestępcy. Jednak ci sami ludzie skazują rodzinę i pracowników na życie bez słowa uznania przez sześć dni, sześć tygodni, a czasem i sześćdziesiąt lat. A przecież uznania potrzebują oni tak samo jak jedzenia!


Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmów 

Znam pewną kobietę (...), która stale uskarża się na samotność. Nikt z krewnych nie chce się z nią zaprzyjaźnić – i nic dziwnego. Każdemu, kto do niej zajdzie, opowiada godzinami, co zrobiła dla swoich siostrzenic, gdy jeszcze były dziećmi...
A czy te siostrzenice ją odwiedzają? Owszem, od czasu do czasu, z poczucia obowiązku. Ale boją się tych wizyt. Wiedzą, że będą musiały siedzieć i godzinami słuchać dość niedwuznacznych wymówek. Usłyszą niekończącą się litanię gorzkich narzekań i biadoleń. A gdy tej damie nie udaje się już dłużej tyranizować i dręczyć swych siostrzenic ani zmusić ich do tego, żeby ją odwiedziły, wówczas sięga po jeszcze jedną „sztuczkę”. Dostaje ataku serca.
Czy to jest naprawdę atak serca? Oczywiście. Lekarze mówią, że cierpi na „nerwicę serca” i dostaje palpitacji. Poza tym lekarze twierdzą, że w niczym nie mogą jej pomóc, ponieważ jej dolegliwość ma podłoże emocjonalne.

Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmówGdy los dał ci cytrynę, wyciśnij ją do herbaty.


Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmówZanim skrytykujesz innych, przyznaj się do własnych błędów.


Dale Carnegie

Zbiór cytatów i aforyzmówStrony