bezpieczne zabawki

Zabawka dla maluszka

Zabawka dla naszego dziecka

Zabawki dla dzieci służą nie tylko zabawie, lecz również wspierają rozwój maluszka. Zabawka powinna być bezpieczna oraz dopasowana do wieku dziecka. Dlatego, zanim zakupi się zabawkę maluszkowi, należy najpierw sprawdzić jej jakość oraz przydatność dla malucha.

Zabawka to najwspanialszy przyjaciel małego dziecka. Dlatego też, zwykle na prezent dzieci dostają nową zabawkę, dzięki której dziecko się zarówno bawi, jak również uczy i poznaje świat. Aby zabawka spełniała swoje zadanie, musi być ona odpowiednio dostosowana, w zależności od wieku dziecka. Najlepsza zabawka dla noworodka to taka, która będzie miała wyraziste kolory, żółty lub czerwony. Jego zainteresowanie mogą przyciągnąć również zabawki, w kontrastowych kolorach, jak biało-czarne. 
Zabawka, która zainteresuje niemowlę to zabawka o zróżnicowanej fakturze, np. chropowata, gładka lub pofałdowana. Drugie półrocze życia niemowląt to czas dla zabawek, które łatwo uchwycić rączką. Dodatkowo ich atrakcyjność wzrasta, gdy zabawka wydaje dźwięk, po naciśnięciu lub potrząśnięciu zabawką, bowiem dziecko wykazuje na tym etapie rozwoju, wielkie zainteresowanie dźwiękiem. Zalecane do zabawy w każdym wieku oraz na każdym etapie rozwoju są książeczki dla dzieci. Dla maluchów mogą to być książeczki z samymi obrazkami, jednak wraz z wiekiem dziecka swoją atrakcyjność dla malucha zyskają wierszyki, opowiadania oraz bajki. warto zachęcać maluszka do wspólnej lektury książeczek. czytanie jest również wspaniałą zabawą a jednocześnie to wspólnie spędzony czas w bardzo pożyteczny oraz przyjemny zarówno dla mamy jak i dla maluszka sposób.