poród

Wyprawkowe szaleństwo

Wyprawkowe szaleństwo

Do rzeczy, które są niezbędne zarówno przed jak i po porodzie, należą:

Niezbędne dokumenty takie jak: dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport), książeczka ubezpieczeniowa, karta przebiegu ciąży, skierowanie do szpitala, NIP pracodawcy bądź własny, w przypadku jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, oryginał badania grupy krwi oraz współczynnika Rh.

Co z tymi skurczami?

Skurcze przedporodowe

Skurcze przepowiadające czy porodowe – jak odróżnić jedne od drugich. Czy te, pojawiające się już po porodzie są bolesne i w jakim celu tak naprawdę natura nam je zafundowała? W czasie ciąży, porodu i połogu, pojawiają się przeróżnego rodzaju skurcze macicy. Jedne bolesne, inne nie, jednakże różne skurcze służą czemu innemu.

Wyprawka do szpitala dla twojego maluszka

Wyprawka do szpitala

Czego będzie potrzebowało maleństwo w swoich pierwszych dniach życia i co będzie niezbędne po opuszczeniu przez maluszka szpitala, czyli jaką wyprawkę naszykować do szpitala, o co zadbać, co kupić, co przygotować?

Noworodek ma bardzo wrażliwą skórę, dlatego zaleca się zakup dla niego ubranek uszytych z delikatnych i najlepiej niebarwionych tkanin oraz niezawierających sztucznych domieszek. Doskonałym wyborem będą ubranka bawełniane. Jeżeli Twój maluszek może być alergikiem, unikaj zakupu ubranek wełnianych, kupuj lepiej ubranka polarowe niż wełniane, gdyż są one bezpieczne dla maluszka. Wszystkie ubranka staraj się zawsze dostosować w zależności od pogody i pory roku.