Słodycze dla dzieci

Słodycze dla dzieci

Postprzez micraka » Pn paź 17, 2016 11:25 am

Co sądzicie o dawaniu dzieciom słodyczy?
Niektórzy rodzice spełniają każdą "słodką" zachciankę malucha uważając, że skoro ma ochotę na coś słodkiego to powinno to zjeść. W przeciwnym razie, gdy po długim czasie dostanie słodycze to nie będzie znało umiaru.
A może wolicie zastępować słodycze owocami?
micraka
Mamuśka

Re: Słodycze dla dzieci

Postprzez astka » Pn paź 17, 2016 12:43 pm

Myślę,że mam umiarkowane podejście jeśli chodzi o słodycze dla dzieci. Nie powinno się dawać dziecku słodyczy codziennie.Jednak dzieciństwo rządzi sie swoimi prawami i nie uważam aby było coś zlego w kupieniu dziecku waty cukrowej na festynie albo szczypki podczas odpustu . Na co dzień raz na jakiś czas daję dzieciom kostkę czekolady mlecznej albo gorzkiej ( wolą oczywiście mleczna). Sama lubię sobie podjeść wedlowską mleczną do kawki na drugie śniadanie :)
[ img ]
astka
Świeżak
Świeżak

Postprzez WiolkaKlaman » Pn paź 24, 2016 9:19 am

z umiarem czemu nie :) U nas jest zasada- nigdy słodyczy przed obiadem, czy kolacją. Ale skoro sama mam czasem ochotę na coś słodkiego, to czemu mam dziecku zabraniać. Od początku uczyłam też synka,żeby się nie objadał słodyczami. Owszem jeden cukierek, czemu nie ale garściami bym nie pozwoliła. Sami byliśmy dziećmi więc wiemy o co chodzi.Moja mam lubi bardzo dokarmiać mojego synka słodyczami i też muszę jej ciągle tłumaczyć- że nie może aż tak go rozpieszczać.
Dzieci mojej przyjaciółki to by tylko ciągle mogły jeść słodycze- nie dość że z zębów prawie nic nie zostało, to ogólnie dla nich nie jest to najzdrowsze. Dobrze, że ich waga jest jeszcze odpowiednia.

Autor postu otrzymał pochwałę
WiolkaKlaman
Raczek Nieboraczek
Raczek Nieboraczek

Pochwały: 5

Postprzez Kamila » Wt lis 15, 2016 7:09 pm

Wychodzę z założenia, że dzieci powinny dostawać słodycze. Oczywiście pod kontrolą, nie, że jedzą bez ograniczeń, kiedy tylko chcą. I staram się by nawet słodycze były możliwie jak najzdrowsze. Ostatnio znalazłam sklep ekofit. Mają tam wybór słodyczy bio. Nawet chipsy. Myślę, że nie będzie większego problemu z zastąpieniem zwykłych słodyczy takimi.
Kamila
Mamuśka

Pochwały: 3

Postprzez darkangel » Pt mar 17, 2017 9:35 pm

Moja nie chce słodyczy :hurra: no i to jest najlepsze. latem chętnie zje lody. Ale za słodyczami nie szaleje. Wiadomo, w przypadku chipsów gdybyśmy pozwolili to by nie było umiaru. Ale nie ma tego w domu i nie trzeba dziecka pilnować. natomiast do picia uwielbia wodę mineralną niegazowaną, zadnych slodzonych napojów czy soków. Nawet herbatkę lubi pić bez cukru. :dziewczynka:
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez Rusałka30 » Śr paź 11, 2017 12:36 am

Ja długo walczyłam ze zwyczajem dawania dzieciom słodyczy w mojej rodzinie. Niby jest zwyczaj, że jak się przychodzi w gości to zawsze trzeba coś dziecku przynieść, najczęściej jak ktoś nie ma pomyslu to przynosi własnie slodycze. Mój syn jest jeszcze za mały żeby go nimi karmić, ale już mam obawy że takie próby będą, zwłaszcza ze strony dziadków :( Nie uważam, że dziecko w ogóle nie powinno jeść słodyczy bo to tez nie o to chodzi, ale bez przesady...raz na jakiś czas ok, ale nie codziennie. Córka mojego brata w wieku 5 lat juz miała próchnicę! Reasumując uważam, że wszystko musi być w rozsądnych granicach, ja na pewno będe starala się walczyć z dziadkami żeby mojemu dziecku dawać ich jak najmniej :)

Rusałka30
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 3

Postprzez corleone » Cz gru 21, 2017 4:51 pm

Im mniej, tym lepiej :) Jak już, to owoce są znacznie lepsze, cukru też zawierają dużo ale za to jakieś witaminy :) No i przede wszystkim nie mozna dzieci motywować słodyczami (jak będziesz grzeczny/ładnie zjesz, to dostaniesz batonika). Stąd już tylko krok do zaburzeń odżywiania.
corleone
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez darkangel » Pt gru 22, 2017 4:36 pm

corleone napisał(a):Im mniej, tym lepiej :) Jak już, to owoce są znacznie lepsze, cukru też zawierają dużo ale za to jakieś witaminy :) No i przede wszystkim nie mozna dzieci motywować słodyczami (jak będziesz grzeczny/ładnie zjesz, to dostaniesz batonika). Stąd już tylko krok do zaburzeń odżywiania.

o tak, zgadzam sie.
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez Minnie » Wt lut 20, 2018 11:02 am

Moje córki dostają słodycze nawet codziennie , oczywiście w granicach rozsądku :D Na szczęście są wybredne nawet jeśli ch0odzi o słodycze i byle czego nie zjedzą ... kinder czekoladki, żelki haribo albo samorobne babeczki :buziak3:

-- Wt lut 20, 2018 10:03 am --

Moje córki dostają słodycze nawet codziennie , oczywiście w granicach rozsądku :D Na szczęście są wybredne nawet jeśli ch0odzi o słodycze i byle czego nie zjedzą ... kinder czekoladki, żelki haribo albo samorobne babeczki :buziak3:

Minnie
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1

Powrót do Żywienie - dzieci