Pomysły na prezent na komunię?

Re: Pomysły na prezent na komunię?

Postprzez mili17199 » Wt mar 04, 2014 5:44 pm

pamiętam że od chrzestnej dostałam złoty łańcuszek z medalikiem (Matki Bożej) a od kuzynki dostałam złoty łańcuszek bez niczego. A tak to kasę dostałam.
mili17199
Mamuśka

Pochwały: 9

Postprzez evelina » Wt mar 04, 2014 8:50 pm

mili17199 napisał(a):pamiętam że od chrzestnej dostałam złoty łańcuszek z medalikiem (Matki Bożej) a od kuzynki dostałam złoty łańcuszek bez niczego. A tak to kasę dostałam.

a ja taki zestaw zegarek dlugopis i ksiazeczka , takie zestawy byly wtedy na czasie i nikt nie czuł się zawiedziony.

-- Wt mar 04, 2014 8:59 pm --

znalazlam ranking prezentow taki

Pierwsza komunia święta to wielkie wydarzenie. Dzieci wiele sobie po nim obiecują i po cichu pragną, by dorośli spełnili ich najskrytsze marzenia. Co zrobić, by ich nie zawieść? Porozmawialiśmy z dzieciakami, przepytaliśmy kilkudziesięciu sprzedawców i podpowiadamy, jakie prezenty są teraz najmodniejsze i najbardziej pożądane
– Mój syn właśnie przygotowuje się do komunii. Teraz uczęszcza na spotkania w kościele, a ja szykuję prezenty. Dostanie konsolę do gier xbox oraz laptopa – wyjawia w tajemnicy Kamila Tarnowska (29 l.), mama Mateusza.
Jednak wielu rodziców i chrzestnych ma twardy orzech do zgryzienia. Popularne niegdyś prezenty, takie jak np. zegarki elektroniczne, dawno straciły na atrakcyjności, bo moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Najgorsze, co może przydarzyć się dziecku w tym szczególnym dniu, to niewłaściwie wybrany prezent. Fajny podarek sprawi mnóstwo radości, będzie też okazją do pochwalenia się przed rówieśnikami.
W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszą się laptopy, smartfony oraz konsole do gier. Dokonując zakupu powinniśmy pamiętać, aby prezent był bezpieczną zabawką. Modne quady z pewnością nie są trafnym wyborem – dziecko łatwo może wyrządzić sobie i innym straszną krzywdę. Co zatem kupić? Sprawdźcie poniżej.
Prezenty dla dziewcząt
1. Medalik i złota biżuteria
Od 200 do 1500 zł
Złoty łańcuszek ze szkaplerzykiem albo zestaw: złoty łańcuszek, złote kolczyki z cyrkoniami, wisiorek i bransoletka. Ponadczasowy i popularny prezent, który pozostanie pamiątką na całe życie.
2. Rower
Od 300 do 2000 zł
Atrakcyjny rower dla dziewcząt w ładne pastelowe kolory, ozdobiony esami floresami albo motywami kwiatowymi, z przerzutkami, koszykiem i dzwonkiem, popularna „damka".
3. Jazda konna
40 zł za godzinę
Dzieci kochają zwierzęta, kontakt z nimi uczy wrażliwości, odpowiedzialności, a jazda sprawia mnóstwo frajdy. Można uczyć się jazdy na kucach albo koniach.
4. Komórka
Od 1000 do 2500 zł
Popularne smartfony – telefony, które oprócz połączeń telefonicznych i sms-ów pozwalają wejść do internetu na portale społecznościowe czy encyklopedie internetowe, zrobić zdjęcie i cały czas być w kontakcie zarówno z rodzicami, jak i rówieśnikami.
Prezenty dla chłopców
1. Laptop
Od 800 do 4000 zł
Mały, lekki komputer, niezastąpiony w nauce i rozrywce. Atutem jest połączenie tradycyjnych parametrów komputera stacjonarnego z dużą mobilnością. Dziecko może zabrać ze sobą do szkoły albo na wycieczkę.
2. Playstation
Od 1000 do 1500 zł
Konsola do gier, która idealnie nadaje się do zabawy, zwłaszcza w gronie rówieśników. Wśród gier są zarówno edukacyjne, sportowe, jak i tradycyjne „strzelanki”. Chłopiec na pewno będzie się cieszył z takiego prezentu.
3. Aparat fotograficzny
Od 300 do 3000 zł
Prezent od lat cieszący się popularnością. Modele obecnie dostępne na rynku pozwalają również kręcić krótkie filmy. Dziecko będzie mogło rozwijać swoje zdolności artystyczne i utrwalać miłe wydarzenia z życia.
4. Tablet
Od 800 do 4000 zł
Ostatni krzyk mody wśród gadżetów elektronicznych. Łączy ze sobą funkcje komputera i telefonu. Pozwala czytać książki w wersji elektronicznej, sporządzać notatki do szkoły, oglądać filmy, korzystać z internetu, robić zdjęcia i grać w proste gry.
20 lat temu były modne
1. Zegarek elektroniczny
150000 starych zł
Robił prawdziwą furrorę. Elektroniczny czasomierz ze stoperem i budzikiem oraz sygnałami dźwiękowymi skupiały na właścicielu uwagę rówieśników.
2. Rower Pelikan
2800000 starych zł
Praktyczny, pożądany i bardzo popularny środek lokomocji.
3. Dolary
Jeszcze kilkanaście lat temu sprezentowanie dolarów na I komunię nobilitowało zarówno darczyńcę, jak i obdarowanego. Wystarczyło 10 dolarów, żeby uszczęśliwić dziecko. Za takie pieniądze mogło kupić sobie markowe ubrania i zabawki.

i co wy na to?
evelina
Mamuśka

Pochwały: 19

Postprzez Eunhere » Pn kwi 07, 2014 1:24 pm

Najbardziej uniwersalnym prezentem jest chyba zegarek lub po prostu koperta z pieniędzmi. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy to ludzie ostatnio kupują takie rzeczy jak tablet, laptop, rower, hulajnoga elektryczna, rolki, PS3, smartfony... Wybór naprawdę jest duży, pozostaje tylko kwestia tego ile chcemy wydać na taki prezent. ;)
Eunhere
Mamuśka

Pochwały: 2

Postprzez Sielanka » Wt kwi 08, 2014 11:17 am

Witam (bardzo serdecznie witam.bo to moj pierwszy poost!),

ja w tym roku mam właśnie małe wyzwanie:) Koleżanki synek ma komunie i nie wiem za bardzo co mu kupić na taka okazję. Dodam,że to moja bardzo bliska koleżanka, a dla dziecka jestem ciocią :) Także może jakieś pomysły?
Zastanawiałam się nad wrotkami Powerblade Rocket.
Wiem, że by mu się spodobał taki upominek (i cena mnie nie odstrasza:) ) ale czy to jest dobre na komunie?:)
Pozdrawiam
Sielanka
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez darkangel » Wt kwi 08, 2014 7:11 pm

Sielanka napisał(a):Witam (bardzo serdecznie witam.bo to moj pierwszy poost!),

ja w tym roku mam właśnie małe wyzwanie:) Koleżanki synek ma komunie i nie wiem za bardzo co mu kupić na taka okazję. Dodam,że to moja bardzo bliska koleżanka, a dla dziecka jestem ciocią :) Także może jakieś pomysły?
Zastanawiałam się nad wrotkami Powerblade Rocket.
Wiem, że by mu się spodobał taki upominek (i cena mnie nie odstrasza:) ) ale czy to jest dobre na komunie?:)
Pozdrawiam

Witaj kochana :hej_hej: :hej_hej: :hej_hej: witaj w naszym skromnym gronie <3
Powiem tak, jeżeli tylko dziecko jest zainteresowane czymś takim i będzie z tych łyżworolek korzystać, na pewno jest to trafiony prezent
bo najważniejsze to co dziecko lubi, chętnie robi, a myślę że pewnie polubi, bo nawet moja dwulatka z zapartym tchem patrzyła jak inna dziewczynka jechała na rolkach - ja osobiście uważam że to fajna sprawa. I też zakupiłabym takie rolki ;) :wrotki:
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez Sielanka » Pn kwi 14, 2014 3:05 pm

dzieki piekne :)))) :serce:
Sielanka
Mamuśka

Postprzez magda92 » Pn maja 05, 2014 3:27 pm

W tym roku wybieram się na komunię mojego siostrzeńca, jaki prezent według Was byłby najlepszy? :)
magda92
Mamuśka

Postprzez Paulina84 » Pn maja 05, 2014 3:29 pm

magda92 napisał(a):W tym roku wybieram się na komunię mojego siostrzeńca, jaki prezent według Was byłby najlepszy? :)

a ile pieniędzy możesz na to przeznaczyć?
Paulina84
Mamuśka

Postprzez magda92 » Pn maja 05, 2014 3:30 pm

Paulina84 napisał(a):
magda92 napisał(a):W tym roku wybieram się na komunię mojego siostrzeńca, jaki prezent według Was byłby najlepszy? :)

a ile pieniędzy możesz na to przeznaczyć?

400-500złotych :)
Ostatnio edytowano Pn maja 05, 2014 3:32 pm przez magda92, łącznie edytowano 1 raz
magda92
Mamuśka

Postprzez Paulina84 » Pn maja 05, 2014 3:32 pm

Eunhere napisał(a):Najbardziej uniwersalnym prezentem jest chyba zegarek lub po prostu koperta z pieniędzmi. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy to ludzie ostatnio kupują takie rzeczy jak tablet, laptop, rower,
w zupełności sie zgadzam, najbardziej uniwersalnym prezentem są pieniądze, jednak myślę, że wypada kupić na komunię jakiś prezent :)
Paulina84
Mamuśka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komunia