Nasze pierwsze objawy ciąży

Wszystko co o ciąży chcielibyście wiedzieć czyli.. od pierwszych symptomów poprzez przebieg po rozwiązanie..

Re: Nasze pierwsze objawy ciąży

Postprzez mamabear » Śr cze 01, 2016 9:46 am

U mnie początek też bezobjawowo.
Według literatury medycznej pierwsze objawy ciąży pojawiają się po około tygodniu od zapłodnienia. Choć nadal nie udowodniono tego medycznie wiele kobiet donosi jednak o odczuwaniu objawów ciąży już nawet w pierwszy dniach po poczęciu. Jeśli jednak z utęsknieniem czekacie na ciąże pamiętajcie aby nie paść ofiarą autosugestii i nie robić sobie niepotrzebnie nadziei. W tym pierwszych tygodniach bardzo ważne jest unikanie stresów, także postarajcie się podejść do tematu z cierpliwością i spokojem. Pamiętajcie również, że każdy z nas jest inny i każda kobieta może mieć trochę inne objawy ciąży lub inaczej je odczuwać. W związku z czym poniższą listę pierwszych objawów należy traktować jako ogólną listę najczęściej występujących symptomów, które mogą ale wcale nie muszą wystąpić w Twoim przypadku.

Objawy ciąży po tygodniu od zapłodnienia
nadmierne zmęczenie i ospałość
lekko podniesiona temperatura ciała
rozdrażnienie
pobolewanie w podbrzuszu i okolicach jajników
Objawy ciąży po 2 tygodniach od zapłodnienia
Zwykle są to objawy podobne nieco do tych poprzedzających miesiączkę.

częstsze oddawanie moczu
obrzmiałe, większe piersi i sutki bardziej wrażliwe na dotyk
zdarza się, że w dniu spodziewanej miesiączki pojawia się niewielkie krwawienie związane z implantacją jaja (zwykle między 6 a 11 dniem od zapłodnienia)
zdarzają się także objawy nadmiernego wydzielania śliny czy ciągle zatkanego nosa
zmienia się metabolizm i przyspiesza trawienie co może wiązać się z częstszym uczuciem głodu i/lub częstszymi wypróżnieniami
od drugiego tygodnia ciąży mogą również pojawiać się mdłości, które zwykle ustępują w okolicach 8 tygodnia > zrodlo:url=http://babytrend.pl

parę wpisów wcześniej była taka duża infografika z rozpisanymi pierwszymi objawami ciąży informacjami kiedy mogą występować itd.
mamabear
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Dorota211 » So cze 18, 2016 2:31 pm

Początek ciąży kojarzyłam raczej z dolegliwościami przedmiesiączkowymi czyli złe samopoczucie, tkliwość piersi, natomiast o mojej fasolce dowiedziałam się w 5tc jak spóźni mi się okres, a że miałam niemal co do dnia regularny to szybko się zorientowałam że coś jest na rzeczy;)
Dorota211
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez torpeda » Pt wrz 09, 2016 11:33 am

Każda kobieta może mieć nieco inne objawy, a czasem nawet i nie mieć ich w ogóle, bo tak też może się zdarzyć.
torpeda
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez Eunhere » Pn gru 19, 2016 12:15 pm

chyba nie ma skutecznego leku by zwalczyć pierwsze objawy ciąży.
Eunhere
Mamuśka

Pochwały: 2

Postprzez darkangel » Pt mar 17, 2017 9:06 pm

senność, zmęczenie i potwoooorna zgaga :glowa:
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez monika895 » Śr maja 31, 2017 5:59 pm

Nic nie dzieje się bez przyczyny - te objawy występują, gdyż w naszym organizmie zachodzi szereg zmian. Jakich? Można się o tym dowiedzieć, odwiedzając stronę internetową: ciąża tydzień po tygodniu.
monika895
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Minnie » Wt lut 20, 2018 10:57 am

W pierwszej ciąży bardzo bolał mnie brzuch i piersi , dostałam pryszczy na twarzy, ciągle chciało mi się spa... w drugiej ciąży ból brzucha i mdłości :stop:
Minnie
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez darkangel » Śr lut 21, 2018 12:23 am

Minnie napisał(a):W pierwszej ciąży bardzo bolał mnie brzuch i piersi , dostałam pryszczy na twarzy, ciągle chciało mi się spa... w drugiej ciąży ból brzucha i mdłości :stop:

Minnie czy Twoje 6-latki to blizniaczki?
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez Misiolinka » Śr lut 21, 2018 4:43 pm

Mnie w pierwszej ciąży bardzo bolał brzuch i piersi oraz cera mi się popsuła :niecierpliwy: w drugiej ciąży bolał mnie tylko brzuch , ale za to męczyły nudności :slini_sie:
Misiolinka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez darkangel » So lut 24, 2018 3:27 pm

Misiolinka napisał(a):Mnie w pierwszej ciąży bardzo bolał brzuch i piersi oraz cera mi się popsuła :niecierpliwy: w drugiej ciąży bolał mnie tylko brzuch , ale za to męczyły nudności :slini_sie:

Ponoć każda ciąża inna,
u mnie w pierwszej bylo zero objawow, choc czasem zlapalam sapke
w drugiej zgaga, wymioty i mdlosci do 10 tyg, noi sennosc straszna
w trzeciej mdlosci od rana do nocy
Ogolnie kazda inna :D
darkangel
Moderator
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do ABC ciąży