Plamy z trawy

Plamy z trawy

Postprzez darkangel » Cz cze 21, 2012 10:59 am

Wiki coraz większa i powoli zbliża się czas, gdy kwestia plam z trawy na kolanach zacznie i mnie obowiązywać. Jak skutecznie doczyścić plamy z trawy z ubranek dziecka?
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Re: Plamy z trawy

Postprzez Gocha » Cz sty 10, 2013 1:16 am

Na plamy z trawy najlepiej użyć kwasek cytrynowy. Schodzą zawsze. Nawet te stare.
Gocha
Niezalezny user

Postprzez darkangel » N lut 10, 2013 4:51 am

A to z tym pierwszy raz się spotykam, znaczy zarówno z plamami jak i ze sposobem na nie. Nawet nei wiedziałam ze można stare plamy sprać. Myślałam że jak się wzgryzą tak już koniec! :-/
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez Gocha » N lut 10, 2013 4:26 pm

bursztynek80 napisał(a):A to z tym pierwszy raz się spotykam, znaczy zarówno z plamami jak i ze sposobem na nie. Nawet nei wiedziałam ze można stare plamy sprać. Myślałam że jak się wzgryzą tak już koniec! :-/

no to teraz już wiesz ;)
Gocha
Niezalezny user

Postprzez joanna c » Pt wrz 05, 2014 11:09 am

Gorąca woda na plamy z trawy? Nigdy!

Po pierwsze: DO PLAMY Z TRAWY NIGDY NIE UŻYWAJ GORĄCEJ WODY! To może tylko ją utrwalić.

2Alkohol na plamy z trawy

Plamy z trawy najlepiej usuwać 70%. W tym przypadku zwilżamy plamy z trawy alkoholem, zostawiamy na chwilkę, po czym spłukujemy zimną wodą.

Jeśli plama powstała na tkaninie z wełny, najlepiej użyć do jej usunięcia ciepłego alkoholu.

3Woda utleniona na plamy z trawy

Plamy z trawy chętnie poddają się działaniu wody utlenionej. Zabieg jest bardzo prosty: po prostu przecieramy zabrudzenia szmatką zwilżoną wodą utlenioną. Można dodać odrobinę amoniaku.

Sposób polecany dla plamy z trawy na tkaninie z bawełny lub lnu.

4Zapieranie płynem do mycia naczyń

Bardzo prostym i skutecznym sposobem radzenia sobie z tego typu zabrudzeniami jest zapieranie plam zwyczajnym płynem do mycia naczyń. Po takim zabiegu wstawiamy zaplamione ubranie do prania.

5Kwasek cytrynowy na plamy z trawy

Dobrym i przez wielu polecanym sposobem na usuwanie plamy z trawy jest przemywanie kwaskiem cytrynowym. Podobno może nawet pomóc w wywabianiu starych plam!

6Inne sposoby na plamy z trawy

Jeśli do tej pory żaden ze sposobów nie okazał się skuteczny, możemy spróbować wyczyścić zabrudzenia amoniakiem lub alkoholem z dodatkiem wody z solą. Teraz wszystkie plamy z trawy z pewnością znikną bez śladu!
:dzieki:
joanna c
Świeżak
Świeżak

Pochwały: 37

Postprzez kasiakow » Śr kwi 06, 2016 7:19 pm

Ja ostatnio kupilam mojej niuni nowe legi z zary.. no i oczywiscie plama z trawy na kolanie taka, ze niczym nie schodzilo... w koncu zanioslam je do pralni i wyczyscili elegancko hehe.. wiem wiem matka wariatka, ale uwielbiam te legi heheh
kasiakow
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez astka » N wrz 16, 2018 11:30 am

Mam taki sam problem z kocykiem i nic dosłownie nie działa
astka
Świeżak
Świeżak

Powrót do Babciowe porady