Plamy z tuszu długopisa

Plamy z tuszu długopisa

Postprzez darkangel » Cz cze 21, 2012 10:50 am

Jak byłam Mała wylał mi długopis na sukienkę. Sukienka była jasna. Długopis niebieski.. nie przeciągając, co zrobić by skutecznie się pozbyć plam z tuszu, i nie zniszczyć przy tym czyszczonego ubranka?
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Re: Plamy z tuszu długopisa

Postprzez evelina » Pt sty 11, 2013 4:30 am

Plamy z długopisu można wywabić sokiem z cytryny lub kwaskiem cytrynowym. Zasadniczo cytryna wszystko usunie. Nie trzeba kombinować ;-)
evelina
Mamuśka

Pochwały: 19

Postprzez darkangel » N lut 10, 2013 4:50 am

No ja pamiętam za starych czasów jeszcze jak chodziłam do szkoły podstawowej i mi dlugopis na sukienkę wylał, to babcia brała jakąś pastę BHP-owską i sprała bez problemu, ale teraz to chyba już takich past nie ma, co? Żadnego sposobu z cytryną nie pamiętam szczerze mówiąc.
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez Gocha » N lut 10, 2013 4:27 pm

bursztynek80 napisał(a):No ja pamiętam za starych czasów jeszcze jak chodziłam do szkoły podstawowej i mi dlugopis na sukienkę wylał, to babcia brała jakąś pastę BHP-owską i sprała bez problemu, ale teraz to chyba już takich past nie ma, co? Żadnego sposobu z cytryną nie pamiętam szczerze mówiąc.

Było coś takiego ;)
Gocha
Niezalezny user

Postprzez joanna c » Pt lis 28, 2014 10:54 am

.
5
Jeżeli krem do golenia również zawiedzie, wykorzystaj lakier do włosów. Używaj go w ostateczności, gdyż mimo iż usunie tusz z długopisu, może zniszczyć niektóre tkaniny.
6
Plamy z atramentu na wyrobach skórzanych, ubraniach i na drewnie można wywabić sokiem z cytryny. Należy zamoczyć w soku gąbeczkę lub czystą ściereczkę i pocierać aż plama zniknie.
7
Plamy z długopisów żelowych są trudniejsze do usunięcia i alkohol nie da rady tego zrobić. Czasem pomaga wymazanie plamy z tkaniny zwykłą gumką do mazania.
8
Jeśli usuwasz plamy po długopisie z drewnianej powierzchni, zachowaj szczególną ostrożność, gdyż alkohol może pozostawić smugi. Pamiętaj aby po usunięciu plamy przetrzeć to miejsce szmatką namoczoną w letniej wodzie. Usuniesz w ten sposób wszelkie resztki alkoholu, który wniknął w drewno. Odczekaj aż drewno wyschnie i nałóż na nie odpowiedni środek do drewna, np. wosk.
joanna c
Świeżak
Świeżak

Pochwały: 37

Postprzez zu_za » Wt kwi 14, 2015 9:11 am

Załatwiłam sobie ostatnio białą bluzę długopisem, dzięki za pomoc! :)
zu_za

Postprzez kasiakow » Śr kwi 06, 2016 7:17 pm

Jesli chodzi o dlugopis, to ciezko jest niestety usunac takie plamy.. moja pociecha kiedys przyniosla cala bluzke z rozpoczecia roku w przedszkolu biala, porysowana dlugopisem...bardzo fajnie wyczyscili mi ta bluzeczke w pralni chemicznej - inne sposoby niestety nie dzialaly :)
kasiakow
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez mamalinka » Wt maja 10, 2016 2:54 pm

Ja mam takie specjalne mydełko do plam na ubraniu. Jest całkiem skuteczne, gdy mamy do czynienia ze "świeżym" zabrudzeniem.
mamalinka
Mamuśka

Pochwały: 1

Powrót do Babciowe porady