Jak spłodzić syna?

Jak spłodzić syna?

Postprzez chcesyna » Cz sie 21, 2014 3:12 pm

Witam mamusie, a raczej oczekujące mamusie :) Myślimy z żoną nad pierwszym dzieckiem ale ja po cichu w duszy liczę na to, żeby to był syn. Szukam sposobu na to, żeby dowiedzieć się jak zapłodnić kobietę tak żeby urodził mi się syn. Znalazłem ten tekst tutaj:
Jak spłodzić chłopca?

Planujesz zajść w ciąże i zastanawia cię fakt czy istnieje możliwość zaplanowania płci dziecka? Szczególnie w przypadku kiedy masz już jedno i teraz marzysz o kolejnym tylko odmiennej płci. Dzisiaj na celownik weźmiemy zapłodnienie synka. Czy jest to w ogóle możliwe? Na wstępie należy zaznaczyć, że obecnie medycyna nie potwierdziła w stu procentowych metod, które by umożliwiły zaplanowanie płci. Jak spłodzić chłopca?

Istnieją jednak przypuszczenia jak można wpłynąć na płeć dziecka. Zawsze przecież można spróbować bo kto wie może się uda osiągnąć zamierzony cel zapłodnienia chłopczyka.

Trochę teorii

Każda komórka jajowa wraz z plemnikiem zawierają po 23 chromosomy. Płeć dziecka zleży od tego czy 23 chromosom plemnika jest płci żeńskiej czy męskiej. Nas interesuje plemnik z chromosomem Y, który odpowiedzialny jest za zapłodnienie chłopca. Trzeba jednak pamiętać, że planowanie płci może zaburzyć naturalną równowagę, dlatego raczej nie jest zalecane chyba, że istnieją przyczyny natury medycznej np. występowanie wad genetycznych.

Jakie istnieją metody planowania chłopca?

Istnieje kilka metod, które mogą ci pomóc w zaplanowaniu zapłodnienia chłopczyka. Możecie jednak poczuć się rozczarowani kiedy próby się nie sprawdzą, dlatego warto podchodzić do tego z dystansem.

Jedną z metod jest metoda Franciszka Benendo, która zakłada, że plemniki z chromosomem męskim poruszają się szybciej niż z chromosomem żeńskim i żyją znacznie krócej. Aby urodzić chłopczyka powinno się współżyć zaraz po owulacji, aby szybsze plemniki z chromosomem męskim dotarły do komórki jajowej jako pierwsze. Trzeba jednak podkreślić, że sprawdza się to bardziej w cyklach regularnych kiedy możesz dokładnie wyznaczyć datę owulacji.

Możesz, również porozmawiać z lekarzem jak można stworzyć w pochwie środowisko zasadowe, które odpowiada plemnikom męskim. Umożliwienie takiego zasadowego odczynu umożliwi większą możliwość zapłodnienia chłopczyka.

Kolejną metodą jest zastosowanie odpowiedniej diety zanim zaczniesz planować zajście w ciąży. Taka dieta najlepiej jak jest zastosowana przynajmniej pół roku wcześniej przed zapłodnieniem. Dieta kobiety, która pragnie urodzić chłopczyka powinna jeść pokarmy bogate w sód, potas. Nie powinno zabraknąć zatem mięsa, suszonych ryb, makaronów, ziemniaków, pomidorów, bananów, moreli, selera, pietruszki oraz produktów mlecznych.

Metody naukowe

Powyższe metody należą do naturalnych, którą możecie spróbować zostawać sami. Istnieją jeszcze metody naukowe polegające na preimplantacji diagnostyki genetycznej, podczas której pobiera się komórki rozwijającego się embrionu poczętego metoda in vitro do badań genetycznych w celu ustalenia jakie zawiera chromosomy.

Można, również zastosować sortowanie plemników, które pozwoli na oddzielenie plemników męskich od żeńskich w urządzeniu zwanym centryfulgą. Takie metody naukowe raczej są zabronione chyba że, jak już wcześniej zostało nadmienione wiąże się to z chorobami genetycznymi, które można przekazać dziecku.

Wszystkie te metody mogą okazać się zawodne. Nawet jeżeli ci się udać wycelować w chłopczyka nie wiesz czy była to twoja zasługa czy wręcz przeciwnie przypadek. Musisz się liczyć, również z tym, że jak bardzo chcesz mieć dziecko płci męskiej i jednak się to nie uda może to zaburzyć relację twoją z nowo narodzonym dzieckiem, którym będzie dziewczynka.

źródło: ww.biomedical.pl/ciaza/jak-splodzic-chlopca-1514.html

- są tu napisane różne rady, na ten temat. Wiem też ile znaczy odżywianie, jakie składniki są potrzebne żeby sperma była "bardziej męska" - zastanawiam się jednak czy to aby napewno ma sens i czy to w ogóle jest możliwe? Wiecie, chodzi mi o działania w sensie, że one umożliwiją dadzą mi syna a nie córkę :) Córeczkę też chec ale potem, tak za 2-3 lata, żeby syn był straszy i jej pilnował :) JAk myślicie, jest to możliwe? Znacie może jakieś inne metody?
chcesyna
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 3

Re: Jak spłodzić syna?

Postprzez haber74 » Pt sie 22, 2014 7:49 pm

po prostu trzeba to robić w drugiej połowie cyklu
haber74
Mamuśka

Pochwały: 4

Postprzez darkangel » N sie 24, 2014 3:27 pm

A znacie kalendarz chiński? Ponoć gwarantuje 90% skuteczności ? Spotkaliście się z tym, co o tym myślicie, jak to się sprawdza w stosunku do waszych dzieci które już przyszły na świat?

[ img ]

-- N sie 24, 2014 1:34 pm --

I już mogę ze szczerym sercem podać, nam się nie sprawdziło :-/
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez elwirka22 » Wt sie 26, 2014 3:05 pm

Jakoś nie mogę w takie coś uwierzyć ;)
elwirka22
Mamuśka

Pochwały: 9

Postprzez tuturutu » Pn wrz 01, 2014 10:23 am

Przecież to zależy od poziomu hormonów, a nie od kalendarza chińskiego. Bez przesady dziewczyny;)
tuturutu
Mamuśka

Pochwały: 11

Postprzez Janka28 » Wt wrz 30, 2014 3:48 pm

Mi się wydaje, że to jest zawsze loteria :D
Janka28
Ciężarówka

Pochwały: 2

Postprzez efcia84 » N paź 05, 2014 2:51 pm

jak chodziłam w ciąży wiele dziewczyn opierało się na tym i im się sprawdzało, osobiście nie wiem od czego to zależy :nie_wie:
efcia84
Mamuśka

Pochwały: 9

Postprzez joanna c » Pt gru 05, 2014 12:00 pm

Moje 3 kolezanki sie na tym wzorowały i u kazdej sie nie sprawdziło
joanna c
Świeżak
Świeżak

Pochwały: 37

Postprzez tuturutu » Pn gru 22, 2014 3:59 pm

Wiecie, drogie panie, to nie jest takie proste;) Jeśli Wam się udało trafić, to raczej przez przypadek:)
tuturutu
Mamuśka

Pochwały: 11

Postprzez Elizga13 » N gru 17, 2017 11:11 pm

Przez 40 dni nie używaj tylko czekaj na okres płodny .
Elizga13
Nowicjusz
Nowicjusz

Następna strona

Powrót do Staraczkowe pogaduszki