Czynniki wływające na bezpłodność

Re: Czynniki wływające na bezpłodność

Postprzez astka » Śr gru 28, 2016 12:20 pm

Przyczyn tak jak wspominałyście jest bardzo wiele. Sugeruję zacząć jednak od tych typowych, wśród których jedną z popularniejszych jest chlamydioza. Choroba wyleczalna. Jeśli oczywiście będziemy kontynuowali leczenie zalecane przez lekarza. Nie jest to wcale taka rzadka choroba.
astka
Świeżak
Świeżak

Postprzez rabarbarka » Wt maja 30, 2017 8:20 pm

marisa napisał(a):Sam alkohol nie ma chyba tutaj większego znaczenia. Szczególnie, gdy ktoś mało pije i okazuje się, że jest bezpłodny. Zresztą nie ma co gdybać, bo warto robić badania. Moja kuzynka kiedyś przechodziła podobną historię. Cały czas twierdziła, że mąż jest bezpłodny przez pracę, stres, potem że jest za chudy. Zgłosili się na wizytę z aktualnym wynikiem badania nasienia. Najpierw odwiedzili Centrum Medyczne w Krakowie, potem jeszcze kilka innych klinik. Nie wiem jaki ostatecznie był powód bezpłodności, ale póki co dali sobie spokój. Od czasu do czasu wspominają o invitro, ale chyba ich to przeraża.

W KRK doktor Jankowski w Feminie też leczy przy problemach z zajściem w ciążę. U mnie okazało się, że pół roku leczenia wystarczyło i zaszłam w ciążę.
rabarbarka
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez Elizga13 » N gru 17, 2017 11:25 pm

A dlaczego nie poszukamy przyczyny w stylu życia pośpiech i stres.
Elizga13
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez eleonorka3 » Śr lut 28, 2018 11:42 pm

to może zależeć od bardzo wielu czynników. Pewnie jakieś zaburzenia gospodarki hormonalnej się pojawiły. Warto zrobić badania. Mnie też pomógł Ovarin - to suplement diety dla kobiet wspomagających utrzymanie prawidłowej gospodarki hormonalnej :)
eleonorka3
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez igorstasikowicz » Cz mar 29, 2018 1:34 pm

Badania na bezpłodność to w dzisiejszych czasach zupełnie normalne i bezinwazyjne badanie które możemy wykonać w większości szpitali oraz gabinetów. Warto jednak udac się na badanie z partnerką aby za jednym zamachem wykluczyć u obu stron jakieś schorzenie.
igorstasikowicz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez malinka55 » Śr kwi 04, 2018 2:43 pm

Jak przekonać męża żeby rzucił palenie? Staramy się o dziecko już pół roku a on pali jak smok i nie mogę go przekonać do rzucenia ;/ Nie wierzy mi, że to wpływa na bezpłodność ;/
malinka55
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez saraa » Pn kwi 16, 2018 2:07 pm

Daj mu do poczytania coś o męskiej płodności https://parenting.pl/palenie-tytoniu, albo http://macierzynstwo.com.pl/7-sposobow- ... plodnosci/. Szczególnie ten fragment o impotencji może na nim zrobić wrażenie :D
"Badania wykazują, że plemniki palaczy są zdecydowanie mniej ruchliwe niż plemniki niepalących mężczyzn. Dodatkowo palenie zwiększa ryzyko impotencji o ponad 50%. Dlatego nawet jeśli nie chcesz póki co być tatą, ale lubisz seks, lepiej rzuć palenie. "
saraa
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1

Postprzez Goddess » Śr maja 30, 2018 7:02 pm

Myślę, że warto zwrócić uwagę na cynk, który w dużej mierze wpływa na płodność.
Do poczytania https://cheers.com.pl/wiedza/przyswajalnosc-cynku/ - Samo przyjmowanie cynku to za mało. Trzeba zadbać o to, by przyswoić jak najwięcej tego cynku.
Goddess
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Midara » Pt cze 08, 2018 12:05 pm

Jeśli przyczyną jest stres, to warto zaplanować jakiś dłuższy urlop i wtedy się postarać : ) Naprawdę, my tak z mężem zrobiliśmy i się udało.
Midara
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Marcheweczka© » N lip 08, 2018 10:25 pm

U nas wyjazdy nic nie daja,zastanawiam sie czy to wplyw pracy i opary,ktore czesto wdycham moga być powodem.Ech,coraz trudniej teraz zajsc w ciążę...
Marcheweczka©
Moderator
Moderator

Zdjęcia: 0
Pochwały: 87

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przyczyny niepłodności