Czynniki wływające na bezpłodność

Re: Czynniki wływające na bezpłodność

Postprzez AlinaK203 » Cz kwi 16, 2015 11:45 am

Wiele rzeczy wpływa na bezpłodność. To o czym wyżej napisałyście to z pewnością. Na pewno bardzo wpływa palenie papierosów. Niestety zdaję sobie z tego sprawę i zastanawiam się jak to będzie jak będę chciała zajść w drugą ciążę... przed pierwszą nie paliłam. Zaczęłam dopiero jak Ania miała 2 latka, wiecie stres, praca itp. i tak się zaczęło popalanie. Teraz za namową męża przeszłam na palenie elektronicznym papierosów z green smoke i jest lepiej bo nie ciągnie mnie tak do palenia. Mam też świadomość, że nie wydzielają dym, więc nie truję otoczenia, ale z czasem muszę ograniczać i tak.
AlinaK203
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez sylka28 » Wt sie 04, 2015 7:41 am

a od kiedy piliscie takie tabletki kwas foliowy - ile przed staraniem?
sylka28
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 3

Postprzez Sabinka » Wt paź 13, 2015 12:12 pm

Oj niestety niepłodność powoli zaczyna stawać się chorobą naszej cywilizacji. Warto poczytać sobie w internecie coś na ten temat. Ja też trochę musiałam się postarać o moje maleństwo ale to wynikało raczej z tego że strasznie się spinałam ale w końcu się udało i teraz ciesz mnie tupot małych stóp. Wam też się uda :)
Sabinka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez plankini » N gru 27, 2015 9:55 pm

A czy do męskiej bezpłodności może przyczyniać się wodniak jądra? Mój partner czeka właśnie na operację, a od jakiegoś czasu staramy się o dziecko i niestety nic nam z tego nie wychodziło. Co o tym sądzicie?
plankini
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Szprota » Pt sie 12, 2016 9:17 am

Tak sobie czytam różne artykuły na temat płodności obydwu płci i dochodzę do wniosku, że chyba facet bardziej niż kobieta jest narażony na niepłodność i bezpłodność. Jest sporo więcej czynników wpływających takich jak wiek i infekcje, a oprócz tego choroby genetyczne, negatywny wpływ środowiska, różne zespoły. Natura to okropna kochanka. Czasem też żałuję, że organizm ludzki nie jest maszyną, w której wszelkie, powiedzmy, spodziewane funkcje nie działają tak, jak tego oczekujemy. Przykładem jest chyba kalendarzyk i podział na dni płodne i niepłodne :beznadzieja:
Szprota
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 4

Postprzez Wiolka.N » Cz sie 18, 2016 11:27 am

AlinaK203, nie dobrze, że zaczęłaś palić. Ale chociaż tyle, że starasz się rzucić :) Z tego co wyczytałąm, podobnie zresztą jak wy :D , największym problemem jest alkohol i palenie papierosów. Ale przecież wiadomo, że to nie wszystko.. Wyczytałam też, że zaburzenia snu mogą wpływać na męską akurat płodność.. I potwierdzili to badaniami.. A przecież z tym problemem zmaga się sporo osób :/
Wiolka.N
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez chcesyna » Pt sie 19, 2016 2:18 pm

Bardzo dobry wątek poradnikowy! Ogromnie się cieszę, że ktoś tu wszystko wypisał. Dzieki i pozdrawiam!
chcesyna
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez WiolkaKlaman » Pn paź 03, 2016 9:20 am

Ostatnio rozmawiałam na ten temat z moją koleżanką, starającą się o dziecko. Kiedy po roku nie mogła zajść w ciażę, zaczęła się badać przyjmować tabletki itp. Jej facet ciągle przytykał, że może przez nią nie będą mogli mieć dzieci. Ona biedna załamała się, małżeństwo zaczęło się sypać. Pewnego dnia wycieńczona ciągłym pretensjami powiedziała, że to może wina faceta.ON powiedział że zrobi te badania,bo długo go namawiała. I co się ,okazało- to on był bezpłodny.
Najgorsze jest to że często faceci spychają winę na kobiety nie myślać, nawet że to po ich stronie może leżeć problem!
Morał z tej historii, przekonujcie facetów do badania, nie bierzcie całej odpowiedzialności za niepowodzenia na siebie...Pamiętajcie tutaj liczą się dwie osoby a nie tylko kobieta!
WiolkaKlaman
Raczek Nieboraczek
Raczek Nieboraczek

Pochwały: 5

Postprzez kraiccek33 » So paź 29, 2016 6:06 pm

No dokładnie, bardzo dużo facetów zwala winę na kobiety, a potem okazuje się, że to oni są bezpłodni.
kraiccek33
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez fiatt44gg » Cz lis 17, 2016 3:31 pm

No a przyczyn jest masa, papierosy, alkohol, narkotyki itp.
fiatt44gg
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przyczyny niepłodności