Witaminy i leki a planowanie ciąży

Re: Witaminy i leki a planowanie ciąży

Postprzez karina88 » Cz gru 29, 2016 5:33 pm

Tutaj masz sklep z naturalnymi suplementami naturalny-market.pl. Mają szeroką ofertę i najważniejsze są to naturalne składniki więc najlepsze dla przyszłych mam.
karina88
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez karolina45 » Śr lut 15, 2017 4:12 pm

Jak planuje się ciąże, to nie zawsze wszystko wychodzi tak jak chcemy. Warto tutaj pomyśleć o witaminach i suplementach np. Inofem. Pomaga pozbyć się przykrych objawów związanych hiperandrogenizmem (nadmierne owłosienie, brzydka cera, złe samopoczucie) pomaga przywrócić właściwą częstość cykli i zajść w upragnioną ciążę.
karolina45
Mamuśka

Postprzez karolia » N gru 17, 2017 11:57 pm

Zacznijmy się tylko zdrowo odżywiać a nie śmieciami i to wystarczy.
karolia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez smyczkowa » Wt gru 26, 2017 12:46 pm

zdrowa i zrównoważona dieta jest jak najbardziej potrzebna, ale też warto korzystać z pomocy suplementów. Musisz mieć w czasie ciąży jak i przed odpowiednio dużo żelaza żeby maluszek zdrowo się rozwijał. Dlatego zapytaj koniecznie swojego lekarza o suplement dicofer.
smyczkowa
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez caryca55 » So lut 10, 2018 1:53 pm

nie tylko żelazo jest ważne, przede wszystkim kwas foliowy trzeba sobie uzupełniać, braki mogą prowadzic do poważnych wad układu nerwowego, ginekolog jeszcze przed staraniami zrobil mi wykład na ten temat i zaczęlam regularnie brać mama dha premium zeby wszystkie braki witamin uzupełnić, przy okazji widzialam ze poprawily mi się nawet włosy :D
caryca55
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez eleonorka3 » Wt lut 27, 2018 12:08 am

Popieram, ten kwas omega DHA jest okropnie ważny, ja go przyjmowałam w postaci suplementu pregna 250 DHA :) od samego początku mi to zalecił lekarz.
eleonorka3
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez orbit10 » N kwi 15, 2018 5:48 am

Z tego co się orientuje, to przed rozpoczęciem starań o dziecko, w trakcie starań, w trakcie ciąży powinno się zażywać witaminę D, a w trakcie ciąży kwas foliowy. O kwasie foliowym prawie każda z nas wie, ale niestety nadal mało osób wie o konieczności zażywania witaminy D. Ja niestety od 3 lat nie mogę zajść w ciąże mimo zażywania suplementów, zdrowego jedzenia i dbania o zdrowie. Zastanawiam się nawet nad skorzystaniem z oferty dostępnej na stronie http://doktorginekolog.pl/service/lecze ... chnologia/ dot. leczenia niepłodności.
orbit10
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2

Postprzez Goddess » Śr maja 09, 2018 11:04 pm

Uważam że zawsze przy ciąży należy skonsultować wszystko z lekarzem. Nie brałabym żadnych witamin bez wiedzy lekarza. Oczywiście witaminy są potrzebne i najbardziej typowe dla ciąży to kwas foliowy, omega 3, witaminy z grupy b czy witamina d. Ale tak jak piszę, niczego bym nie wzięła bez skonsultowania z moim lekarzem. przede wszystkim dawki rozpisane w internecie są tak różne, że wolałabym z lekarzem ustalić ile witaminy zażywać, by nie daj Boże nie zaszkodzić dziecku.
Goddess
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez DietetykNaWalizkach » Pt maja 11, 2018 11:41 am

Prowadzę poradnię dietetyczną dla kobiet planujących ciążę i ciężarnych (https://www.facebook.com/poradniadietetyknawalizkach/), więc mogę wypowiedzieć się na temat witamin jako dietetyk. Na pewno obowiązkowa jest suplementacja kwasu foliowego, którego odpowiednia ilość jest bardzo ważna podczas starań, a także w początkowym okresie ciąży. Poleca się również przyjmowanie witaminy D, ponieważ w naszej strefie klimatycznej jej produkcja skórna jest ograniczona. Dla weganek zaleca się również suplementacje witaminy B12. Co do pozostałych witamin i składników mineralnych to w przypadku osoby zdrowej można je spokojnie dostarczyć z odpowiednio zbilansowaną dietą.
DietetykNaWalizkach
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Planujemy ciążę