Studia + praca + dziecko?

Re: Studia + praca + dziecko?

Postprzez emilka89 » Śr lut 22, 2017 3:11 pm

Jeśli szukacie fajnych kierunków na studia, to może zainteresuje was wydział charakteryzacji i wizażu. W Dziewulskich trwają aktualnie nabory, więc warto w razie czego zapoznać się z ich ofertą. Lekcje startują w kwietniu, więc już nie dużo czasu zostało.
emilka89
Mamuśka

Pochwały: 3

Postprzez micraka » Wt lis 14, 2017 10:05 am

Kochane nie wiem czy polaczycie te 3 rzeczy ale 2 na pewno się da i to lekko. Nie wiem czy tak łatwo będzie Wam poradzić sobie na studiach dziennych ale możecie przecież wybrać się na studia zaoczne, ewentualnie do studium.
Atut ma wiele konkretnych kierunków zaocznie/ Na przykład na cukiernika albo na technika kosmetycznego
micraka
Mamuśka

Postprzez gosiakraw » Cz gru 07, 2017 1:35 pm

Wydaje mi się, że to będzie naprawdę trudne zadanie - przynajmniej na początku, po jakimś czasie pewnie złapiesz ten rytm i po prostu przyzwyczaisz się do takiego trybu życia :) Ja po ciąży postanowiłam poszukać nowej posady, zależało mi na elastycznym czasie pracy. Świetną znalazłam na JOBS, może warto przejrzeć jeszcze inne oferty? A nuż, któryś z pracodawców zaproponuje Ci lepsze warunki niż dotychczas :)
gosiakraw
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Hannna » Wt sty 09, 2018 10:56 am

Spróbuj tryb niestacjonarny:) Powinnaś dać radę:) Ja tak studiowałam i tez już wtedy miałam dziecko i prace. Co prawda nie było lekko ale jakoś sobie poradziłam. Jedynie co to musiałam liczyć na pomoc w napisaniu pracy magisterskiej, udało m i się wybrać profesjonalistów :) Napisali moją prace zgodnie z tematem i na czas. Polecam szczególnie tym którzy jednak nie mają zbytnio czasu na pisanie:)
Hannna
Mamuśka

Pochwały: 6

Postprzez astka » Pn mar 26, 2018 2:32 pm

Da sie to zgrać. Ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze potrzebna bedzie pomoc w postaci mamy oraz partnera. Po drugie o ile studia plus dziecko łatwo jest ze soba połączyć, to problem może być z dodaniem do tego pracy. Tych 3 rzeczy nie da się ze sobą dobrze zgrac. No chyba,ze coś sobie olejesz.Nie olewałabym swojego dziecka, ponieważ można ominąć najpiękniejszy okres. Patrzenie jak rośnie i jak uczy się nowych rzeczy.
Jeśli chcesz sobie dodatkowo dorobić spróbuj swoich sił jako konsultantka kosmetyczna Oriflame - na stronie można zamówić sobie za darmo materiały promocyjne oraz katalog. W firmie Oriflame.
astka
Świeżak
Świeżak

Postprzez micraka » Cz maja 24, 2018 12:35 pm

Hannna napisał(a):Spróbuj tryb niestacjonarny:) Powinnaś dać radę:) Ja tak studiowałam i tez już wtedy miałam dziecko i prace. Co prawda nie było lekko ale jakoś sobie poradziłam. Jedynie co to musiałam liczyć na pomoc w napisaniu pracy magisterskiej, udało m i się wybrać profesjonalistów :) Napisali moją prace zgodnie z tematem i na czas. Polecam szczególnie tym którzy jednak nie mają zbytnio czasu na pisanie:)

Dokładnie. Nie wiem czy udałoby sie to wszysko zgrać gdyby nie tryb niestacjonary. Tryb stacjonarny zajmuje bardzo dużo czasu i mam czasami wrazenie,że większość zajęć jest totalnie niepotrzebnych i jest to jedynie marnowanie cennego czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na coś o wiele bardziej przydatnego.Zajęcia w trybie niestacjonarnym sa o wiele bardziej skoncentrowane tak więc można liznąć tego co jest nam potrzebne w zawodzie

Jeśli chcecie dziewczyny podnieść swoje kwalifikacje to polecam zastanowić się nad studiami w Wyższej Szkole Bankowej na przykład we Wrocławu: https://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/st ... i-ludzkimi Na przykład z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.
micraka
Mamuśka

Postprzez mamalinka » Pt lip 13, 2018 6:34 am

Pogodzenie tego ze sobą nie jest łatwe, ale możliwe - potrzeba przede wszystkim dużo samodyscypliny i dobrej organizacji czasu. Można też pomyśleć o studiach z pracodawcą które są opisane na wsb.edu.pl/dualne. Dzięki temu nie dość, że zdobywa się praktyczną wiedzę, to można liczyć na płatny staż i dalszą współpracę z daną firmą.
mamalinka
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez frannk38 » Wt sie 28, 2018 12:34 pm

witam,
ja od zawsze mieszkam na wsi, wyjechałem na studia ale kiedy moja żona urodziła dziecko znowu przeprowadziliśmy się na wieś. Tutaj jest doskonała możliwość rozwoju dla dziecka, na co dzień ja zajmuje się rolnictwem. Ostatnio kupiłem nowoczesny ciągnik od dealera Farmtrac - https://www.twojazagroda.pl/pl/i/Dealer-Farmtrac/22 dzięki niemu moja praca przebiega dużo sprawniej! polecam i dla was
frannk38
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Arlena » N paź 21, 2018 12:07 pm

Wszytsko zależy od nas samych, czy bedziemy potrafiły sie zmobilizować, tak rozplanować i zorganizowac wszytsko zeby sie dało. Wazne zeby miec wsparcie i pomoc w tym wszytskim bo inaczej bedzie ciezko i odbije się to na naszym zdrowiu...Ja miałam wsparcie rodziny, męza i skończyłąm studia, wychowywaliśmy wspólnie synka i mieliśmy czas dla siebie, na obowiazki i dla dziecka. Generalnie nie było lekko ale sie poukładało, wiec mozna. Jeszcze kwestia wyboru uczelni...czasami moze warto rozwazyc jaki to rodzaj szkoły powinien/moze być https://zak.edu.pl/aktualnosci/11153-st ... ac-decyzje. powodzenia i wytrwałości:)
Arlena
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Mamy pracujące