Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny

Postprzez Bezimienna » Śr cze 15, 2016 5:21 pm

Syn w tym roku pisał egzamin gimnazjalny, chciałam polecić rodzicom, samym zainteresowanym co zrobić, jak przez cały rok Wasze dzieciaki nie mają czasu na naukę bo zajmują się nie wiadomo do końca czym, a później w ostatniej chwili to my nie śpimy po nocach. My, piszę tak, bo czynnie uczestniczyłam w przygotowaniach ;) skorzystaliśmy z oferty strony ZDASZ TO. Egzamin gimnazjalny kończy ważny etap edukacji. Jest on wielkim wyzwaniem dla każdego ucznia. Żeby dobrze się do niego przygotować, należy zaplanować swoje działania oraz opracować własny, niezawodny, system powtórek. To też pokazuje strona...jak to zaplanować, na co zwrócić uwagę, pomaga się zorganizować. Jest świetnym przewodnikiem i ponieważ nam pomogła, i choć to dopiero za rok, to już pisze Wam ze warto skorzystać:)
Bezimienna
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2

Re: egzamin gimnazjalny

Postprzez torpeda » Wt lip 26, 2016 8:12 am

Egzamin gimnazjalny to jeszcze nic i o niczym nie świadczy, podobnie jak matura, ale oczywiście zdać je wypada i to z w miarę dobrym wynikiem. Jak dziecko uczy się na bieżąco to problemu być nie powinno.
torpeda
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez Eunhere » Pn wrz 12, 2016 10:27 am

Tak, tylko trzeba przez niego jakoś przejść, a dla dzieciaka to ogromny stres.
Eunhere
Mamuśka

Pochwały: 2

Postprzez smyk500 » Cz wrz 15, 2016 10:41 am

Ja jeszcze pamiętam swój egzamin, wiem doskonale jaki to stres dla młodego człowieka. Co prawda mam małe córki, ale jeśli będą musiały przez to przechodzić to wiem, że też na nowo będę to przeżywać.
smyk500
Mamuśka

Postprzez tuturutu » Wt lis 08, 2016 2:50 pm

Nie wiem po co jest ten egzamin. To tylko stres a w zasadzie nie obrazuje on wiedzy młodego człowieka. Może gdyby był on przeprowadzany w innej formie to jego wyniki byłyby bardziej miarodajne
tuturutu
Mamuśka

Pochwały: 11

Postprzez Kamila » Wt lis 15, 2016 7:01 pm

Egzamin nie obrazuje wiedzy, ale niestety ma wpływ na przyjęcie do szkoły średniej. A dzieciaki w stresie nie czują się pewnie i popełniają błędy. Dużą pomocą mogą być korepetycje. Dziecko po nich czuje się bardziej pewne i nie denerwuje się tak w czasie egzaminu. Warto zainwestować, zwłaszcza gdy dziecko ma problemy z jakimś przedmiotem. Takie usługi świadczą nie tylko prywatni korepetytorzy ale też są ośrodki, jak np: http://ckperla.pl/korepetycje-przedmiotowe, gdzie za dwie, czy trzy osoby płaci się mniej.
Kamila
Mamuśka

Pochwały: 3

Powrót do Szkoły publiczne i prywatne