Zdrowe paznokcie

Zdrowe paznokcie

Postprzez BABCIA RADZI » Wt maja 08, 2012 9:03 am

Jeżeli Dziecku rozdwajają się paznokcie, to należy posmarować je olejem lnianym przez kilka dni.
W przypadku, gdyby olej nie pomógł, to należy kupić w aptece witaminę A i witaminę E w płynie lub kuleczkach.
Obie witaminy mieszamy i smarujemy paznokcie.
Jeżeli Dziecko bierze paluchy do buzi, to nic nie szkodzi, tyle tylko że ani olej ani witamina nie są smaczne.
Jeżeli te zabiegi nie pomogą, to trzeba iść do lekarza, bo może Dziecku brakować wapna, ale odpowiednią dawkę musi przepisać lekarz. Nie podawajcie same wapna, bo można przedobrzyć.
Nadmiar wapnia może spowodować zaparcia, nudności i brak apetytu, a nawet w skrajnych przypadkach mogą się pojawić kamienie nerkowe.
Wapno również zmniejsza wchłanianie antybiotyków :dzidzia_z_grzechotka:

Autor postu otrzymał pochwałę
BABCIA RADZI
Mamuśka

Pochwały: 11

Re: Zdrowe paznokcie

Postprzez darkangel » Śr maja 09, 2012 9:59 pm

BABCIA RADZI napisał(a):Jeżeli Dziecku rozdwajają się paznokcie, to należy posmarować je olejem lnianym przez kilka dni.
W przypadku, gdyby olej nie pomógł, to należy kupić w aptece witaminę A i witaminę E w płynie lub kuleczkach.
Obie witaminy mieszamy i smarujemy paznokcie.
Jeżeli Dziecko bierze paluchy do buzi, to nic nie szkodzi, tyle tylko że ani olej ani witamina nie są smaczne.
Jeżeli te zabiegi nie pomogą, to trzeba iść do lekarza, bo może Dziecku brakować wapna, ale odpowiednią dawkę musi przepisać lekarz. Nie podawajcie same wapna, bo można przedobrzyć.
Nadmiar wapnia może spowodować zaparcia, nudności i brak apetytu, a nawet w skrajnych przypadkach mogą się pojawić kamienie nerkowe.
Wapno również zmniejsza wchłanianie antybiotyków :dzidzia_z_grzechotka:

Muszę wypróbować, bo coś się małej paznokietek rozdwaja u kciuka, być może dlatego że go ciucha :wariat:
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez darkangel » Śr sty 02, 2013 6:33 pm

Od kiedy niunia nie ciumka paluszków, paznokietki przestały się rozdwajać ;)
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez darkangel » N lut 17, 2013 5:17 am

No i tak jak myślałam, ssała paluchy i temu się pazurki rozdwajały ;)
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez hanyska » Pt kwi 29, 2016 4:45 pm

A nie miałyście problemów przy ciąży ze swoimi paznokciami? Ja np. bez odżywki przeżywałam dramat.
Dopiero po jakimś czasie udało mi się je mocno odmienić, a swego czasu pękały, łamały się, rozdwajały - dramatycznie było.
hanyska
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez mamalinka » Pt maja 06, 2016 9:55 am

Wszystko jest tez kwestią odżywiania. Pewnie brakowało Ci jakiś składników odżywczych.
mamalinka
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez micraka » Pn lip 02, 2018 11:52 am

Odżywki do paznokci są ok ale polecam szukać tych odzywek, które nie maja w sobie formaldehydu. Odżywki takie mogą być szkodliwe dla paznokci, zresztą polecam poczytać sobie o przygodach niektórych kobiet ze słynną odzywką Eveline ;)

Najlepsze działanie dla naszych paznokci ma zdrowa dieta oraz odpowiednia dawka witamin i mikroelementów. Choroby i niedobór tych składników maja bardzo czesto odzwierciedlenie w stanie naszych paznokci:
https://www.cefarm24.pl/wzmocnienie-wlo ... kci-a.html

W aptekach jest wiele suplementów tego typu, nie kosztują wiele, a można zobserwować znaczną poprawę.
micraka
Mamuśka

Postprzez mamalinka » Śr wrz 12, 2018 6:21 am

Ja zawsze miałam problem z wycinaniem skórek wokół paznokci, ale tu https://epolka.pl/jak-dbac-o-paznokcie/ znalazłam praktyczne wskazówki. Do tej listy zabiegów pielęgnacyjnych dodałabym jeszcze smarowanie paznokci olejem rycynowym - u mnie to bardzo je wzmocniło.
mamalinka
Mamuśka

Pochwały: 1

Powrót do Zdrowie dziecka