Jak radzić sobie z kolką?

Jak radzić sobie z kolką?

Postprzez nicolette » Pt gru 14, 2012 1:06 pm

Dziewczyny, powiedzcie jak radziłyście sobie z kolką u Waszych maluszków? Mój synek ma 2 miesiące i od dwóch tygodni męczy go kolka, płacze wieczorami, jest bardzo niespokojny, czasem trwa to do północy. Układam go na brzuszku, bo wiem, ze to pomaga uwalniać gazy, masuję, noszę, przytulam. Czy są jakieś preparaty, które można podawać takiemu maluchowi?

Autor postu otrzymał pochwałę
nicolette
Mamuśka

Pochwały: 4

Re: Jak radzić sobie z kolką?

Postprzez darkangel » Pt gru 14, 2012 1:15 pm

Z tego co wiem, na kolkę jelitową dziewczyny bardzo chwaliły sobie Infacol. Myślę że można spróbować. Z tego co orientuję się trzeba stosować przed każdym karmieniem, bardzo regularnie. Teraz jak tak szukam w necie, to są różne opinie. U jednych maluszków działał, a u innych nie. Tutaj masz trochę odnośnie kolki jeszcze.

2.Kolka
Większość noworodków i niemowląt na nią cierpi. Kolka jelitowa pojawia się zwykle ok. 3. tygodnia życia dziecka, a mija w 3. miesiącu. Objawia się nieprzyjemnymi bólami brzuszka, maluch - zwłaszcza popołudniami i wieczorami - zaczyna płakać, podkurczając przy tym nóżki i prężąc się.

Specjaliści wyróżniają kilka przyczyn kolki - jest to m.in. połykanie powietrza podczas jedzenia i błędy w diecie karmiącej mamy. Kolka może też być jednym z pierwszych objawów nietolerancji laktozy.

Jak pomóc dziecku?
Sprawdź, czy dziecko dobrze chwyta pierś - jeżeli nie ma w buzi całej brodawki wraz z otoczką, wtedy połyka duże ilości powietrza, co może skończyć się atakiem kolki. Zobacz pozycje do karmienia piersią! Warto też zrewidować dietę: często zjadanie wzdymających, ostrych potraw skutkuje bólami brzuszka u niemowlęcia. Niektórym dzieciom pomaga ciepła kąpiel, położenie na brzuszku ciepłej pieluchy tetrowej czy masaż brzucha. Do masażu można wykorzystać chustę do noszenia, wiążąc ją w tzw. kieszonkę - rodzic ma wolne ręce i odciążony kręgosłup i masuje brzuszek dziecka. W wyjątkowo ciężkich przypadkach lekarze zalecają podanie preparatów przeciwkolkowych, np. Esputicon, Espumisan, Plantex czy Gripe Water.
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez Natasza » So gru 15, 2012 5:27 pm

Popieram, że Infacol jest skuteczny na kolki. Dodatkowo może też pomóc systematyczne masowanie brzuszka Maluszka, ciepłe kąpiele czy herbatki ziołowe.

Natasza
Niezalezny user

Pochwały: 3

Postprzez kocimięta » So gru 15, 2012 7:13 pm

ja słyszałam o tym żeby dziecko kłaść na brzuszku, no ale nie wiem, moze to tak samo działa, prócz tego ciepła kąpiel, masaże na brzuszek, możesz mu podawać też herbatkę koperkową albo jak dziewczyny radziły kropelki.

kocimięta
Niezalezny user

Postprzez efcia84 » Pn gru 24, 2012 1:31 am

Na brzuszek dobry jest Infacol, ale masaże i ciepłe okłady na brzuszek również są skuteczne i pomogą ulgę przynieść maluszkowi.
efcia84
Mamuśka

Pochwały: 9

Postprzez evelina » Pn gru 24, 2012 2:22 am

efcia84 napisał(a):Na brzuszek dobry jest Infacol, ale masaże i ciepłe okłady na brzuszek również są skuteczne i pomogą ulgę przynieść maluszkowi.

i ja słyszałam że aby przynieść dziecku ulgę można połozyc na brzuszek ciepłą pieluszkę :hmm:
evelina
Mamuśka

Pochwały: 19

Postprzez efcia84 » Śr gru 26, 2012 10:50 pm

A i jak mama karmiąca jest, powinna zadbać o odpowiednią dietę
efcia84
Mamuśka

Pochwały: 9

Postprzez nicolette » Cz gru 27, 2012 9:42 pm

O tych ciepłych okładach nie słyszałam, o kąpieli też nie pomyślałam, bo kolki zazwyczaj pojawiały się późnym wieczorem, jak już dawno było po kąpieli. Kupiłam ten infacol, jak radziłyście i rzeczywiście jest duża poprawa. Nie ma już problemów z gazami, mały się nie pręży i nie płacze :).
Szukając informacji na temat sposobów na kolkę, natknęłam się na ciekawą stronę, z której można czerpać wiedzę na temat rozwoju maluchów, jeśli ktoś ma ochotę poczytać, to wrzucam [link został usunięty przez moderatora] :spam:
nicolette
Mamuśka

Pochwały: 4

Postprzez darkangel » Pt gru 28, 2012 1:51 am

No mnie poleciła ten Infacol fryzjerka do której chodzę. Ale moja niunia nigdy nie miała kolki takiej typowej, więc wystarczył Bobotic. Jego podaje się jak dziecko skończy 28 dni.

-- Cz gru 27, 2012 11:52 pm --

Zawsze nam pomagał. A dodatkowo herbatka koperkowa.
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez Horte » Pt gru 28, 2012 1:57 am

Moja Amelcia miała straszne kolki do 3 miesiąca żadne herbatki espumisam infacol nie pomagały a pomagał tylko masaż brzuszka i okłady z ciepłej pieluszki i przechodziło :)
Horte
Mamuśka

Pochwały: 17

Następna strona

Powrót do Zdrowie dziecka