Co po zdjęciu aparatu ortodontycznego ?

Co po zdjęciu aparatu ortodontycznego ?

Postprzez Hannna » Śr mar 09, 2016 4:29 pm

Witajcie ! Mam do Was ogromną prośbę. Sprawa dotyczy zdjęcia aparatu ortodontycznego u córki. Byliśmy z zeszłym tygodniu u ortodonty i lekarz powiedział, że przy następnej wizycie będziemy mogli zdjąć córce aparat ortodontyczny. Córka bardzo się ucieszyła i myśleliśmy, że to tyle leczenia, ale wyczytałam ostatnio, że zdjęcie aparatu ortodontycznego to koniec fazy aktywnej, a dalej zaczyna się leczenie retencyjne. Ponoć w przypadku zakończenia leczenia na tym etapie, może nastąpić częściowy nawrót choroby. Co możecie powiedzieć na ten temat?
Hannna
Mamuśka

Pochwały: 6

Re: Co po zdjęciu aparatu ortodontycznego ?

Postprzez Szprota » Pt sie 12, 2016 11:03 am

Ja sama miałam aparat stały i po zdjęciu go musiałam jakiś rok na noc nosić wyjmowany, aby zęby nie wróciły do początkowego wyglądu. Bardzo się pilnowałam, by postępować zgodnie z zaleceniami ortodonty. Na szczęście aparat wyjmowany wchodził w cenę stałego, więc odbyło się bez większych kosztów. Podejrzewam, że z dzieckiem sytuacja będzie identyczna. Ten okres trzeba przeboleć, ale nie łączy się z nim tyle samo wyrzeczeń co przy noszeniu stałego. Pozdrawiam ;)
:kot:

Zawsze chciałam użyć tego obrazka. Kusi mnie od rejestracji :D

Autor postu otrzymał pochwałę
Szprota
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 4

Postprzez Eunhere » Wt sie 16, 2016 10:22 am

U mnie niestety pozostaje już tylko kwestia wszczepienia implantów. Uważam, że warto dowiedzieć się jak przygotować się do konsultacji implantologicznej - stomatolog na pewno poinformuje o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu oraz zweryfikuje oczekiwania.
Eunhere
Mamuśka

Pochwały: 2

Postprzez tuturutu » Wt lis 15, 2016 12:37 pm

trzeba przez jakiś czas nosić taki specjalny wyjmowany aparat, ale to jest do przejścia i potem można cieszyć się już pięknym uśmiechem
tuturutu
Mamuśka

Pochwały: 11

Postprzez orbit10 » N kwi 15, 2018 5:06 am

Po zdjęciu stałego aparatu ortodontycznego niezbędne jest noszenie takiego wyjmowanego, żeby zęby dziecka nie uległy przesunięciu a także wizyta u stomatologa, który oceni, czy nasze dziecko ma zdrowe zęby. Często podczas noszenia aparatu zęby psują się, bo nie jesteśmy w stanie ich dobrze wyczyścić. Dla wszystkich osób mieszkających w Trójmieście mogę polecić tą ofertę http://hippolit.pl/oferta-uslug-stomato ... -dziecieca
orbit10
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2

Powrót do Zdrowie dziecka