Wizyta u ortodonty z dzieckiem

Wizyta u ortodonty z dzieckiem

Postprzez anitalesz » Śr sie 23, 2017 2:59 pm

Czy na wizytę do ortodonty z dzieckiem powinno się iść nawet jak nie ma jakichś niepokojących sygnałów czy tylko jak wyraźnie zasugeruje to dentysta? bo idziemy teraz do dentysty do http://centrum.polkard.pl/ no i nie wiem czy o tego ortodontę dopytywać czy nie ma sensu i stomatolog sam to ewentualnie zasugeruje?
anitalesz
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: wizyta u ortodonty z dzieckiem

Postprzez adarigga » Pn lut 12, 2018 1:28 am

Zapisałam moje dziecko do ortodonty, który wykonał mu zdjęcie rentgenowskie. Niestety ortodonta podejrzewa próchnice kilku zębów i musimy ją wyleczyć przed założeniem aparatu ortodontycznego. Nie za bardzo wiem do jakiego specjalisty się udać. Wstępnie zainteresowała mnie ta oferta http://hippolit.pl/oferta-uslug-stomato ... -dziecieca , bo mają dobre opinie a także klinika nie znajduje się daleko od naszego miesca zamieszkania. Kojarzycie ich?
adarigga
Mamuśka

Re: Wizyta u ortodonty z dzieckiem

Postprzez kamila99 » Wt mar 27, 2018 2:50 pm

Sama mam problem z tym, do jakiego ortodonty wybrać się z dzieckiem. Niestety nigdy wcześniej nie byłam u ortodonty i ciężko mi znaleźć namiar na kogoś sprawdzonego. Słyszałam jak sąsiadki mówiły, że na tourmedica można znaleźć praktycznie każdego lekarza. Dużym plusem jest też to, że odrazu można sprawdzić cennik.
kamila99
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Justyna80 » Pn sie 20, 2018 5:17 pm

Myślę, że dobrze najpierw udać się do dobrego i sprawdzonego lekarza, któremu ufasz. Jeżeli powie, że jest taka konieczność to wtedy idź do ortodonty :)
Ja znalazłam gabinet,w którym wiem, że pracują osoby z powołania i pasji i nie boję się tam wysłać mojego dziecka. Gdyby kazali pójść do ortodonty i założyć aparat - zrobiłabym tak :)
http://wroclaw-dentysta.com.pl/protetyka-wroclaw - polecam!
Justyna80
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Doll » Wt sie 21, 2018 1:53 pm

Jako osoba, która chodziła do ortodonty za dziecka mogę powiedzieć, że nie każdy dentysta poleci taką wizytę, jeśli się go o to nie zapyta. Do tego dochodzą własne obserwacje rodzica. Jeśli widzimy, że zęby rosną dziecku krzywe, po prostu idziemy do ortodonty, który to zadecyduje czy i jaki aparat będzie dobry. Im szybciej dziecko zacznie nosić aparat, tym łatwiej będzie skorygować wadę. Moi rodzice poszli ze mną za późno i dało się moje zęby naprostować w stopniu znacznym, aczkolwiek nie pełnym. Na aparat stały się niestety nie kwalifikowałam.
Nowicjusz

Powrót do Zdrowie dziecka