Pielęgnacja skóry zimą?

:kura_domowa:

Re: Pielęgnacja skóry zimą?

Postprzez mamalinka » Cz lis 16, 2017 10:37 am

Czasami lepsze są lekkie kremy. One nawilżają, a nie natłuszczają skórę.
mamalinka
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez Ola8899 » Śr sty 17, 2018 11:57 am

Ja używam kremów nawilżających. No i oczywiście ubieram rękawiczki. ;)
Ola8899
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez rabarbarka » N lut 11, 2018 2:19 pm

A zmieniacie zimą podkład? Bo ja latem tylko na jakieś delikatne BB stawiam, ale za to zimą właśnie też traktuję podkład jako ochronę skóry i na skin balance z pierre rene się przesiadam https://www.pierrerene.pl/pl/kosmetyki/ ... ofessional bo jednak jest bardziej treściwy niż takie BB na lato a jednocześnie też efektu maski nie powoduje
rabarbarka
Mamuśka

Postprzez ninajot » Cz lut 15, 2018 7:29 pm

dobry krem nawilżający to podstawa. Osobiście codziennie na dzień stosuję krem z Eldan Cosmetics Idractive Moisture Daily Protection. Ma działanie silnie nawilżające, przy okazji stanowi świetną bazę pod makijaż. Skład naturalny ( masło shea, pantenol, wit A i E ). Używam regularnie od kilku miesięcy i widzę już znaczną poprawę kondycji skóry.
ninajot
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kosAgs » Śr mar 07, 2018 11:48 am

Ja używam olejku z pestek malin i świetnie nawilża twarz :) a do ciała używam masła shea też z różnymi olejkami i działa o wiele lepiej niż balsamy

-- Śr mar 07, 2018 10:49 am --

Ja używam olejku z pestek malin i świetnie nawilża twarz :) a do ciała używam masła shea też z różnymi olejkami i działa o wiele lepiej niż balsamy
kosAgs
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2

Postprzez adarigga » Cz mar 15, 2018 1:32 pm

Ja osobiście jakoś dużo nie robię, bo się trochę na chłopczycę wychowałam :P Ale jak przyjdzie co do czego, to stosuję delikatne peelingi naturalne, wyciąg z nagietka oraz aloes. Zawsze pomaga! ja jestem zbyt leniwa, żeby się tak namaszczać każdego dnia :P Ale moja siostra stosuje się do zaleceń które tam są i powiem Ci że ma fajną, zdrową cerę. Czasami aż mnie lekka zazdrość bierze :P Ale wolę zostac naturalna.
adarigga
Mamuśka

Postprzez karolia » Wt mar 27, 2018 7:28 am

Ja zimą stawiam oczywiście na kremy ochronne. Szczególnie jak jest mróz i wiatr, taki krem to podstawa. Chociaż latem wydaje mi się, że też wcale nie jest łatwo dbać o skórę. A swoją drogą, co myślicie na temat tego artykułu o pielęgnacji twarzy. W gruncie rzeczy wynika z niego, że jak się dbasz o siebie (tzn. zdrowo się odżywiasz itp), to i skóra na twarzy będzie zadbana i odpowiednio nawilżona i odżywiona. Stosujecie się do zawartych tam rad?
karolia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez eleonorka3 » Pt kwi 06, 2018 9:30 pm

Ja staram się cały rok odpowiednio pielęgnować skórę, mam problem z jej przesuszaniem ale teraz kupiłam taki krem z Bielendy BOTANIC SPA RITUALS z Olejkiem z pestek Malin i on faktycznie dobrze sobie radzi z moją skórą :) i nie zostawia takiej nieprzyjemnej warstwy na twarzy
eleonorka3
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez mamalinka » Wt kwi 24, 2018 8:56 am

Ja używałam zimą balsamu z masłem shea. Najlepiej u mnie działa.
mamalinka
Mamuśka

Postprzez mores » Śr kwi 25, 2018 3:20 pm

Ja musiałam co rano nakładać grube warstwy kremu o tłustej konsystencji, żeby szybko się nie wchłonął i nie starł z twarzy. Do tego filtr przeciwsłoneczny (tak, nawet zimą!), balsam nawilżający na najbardziej wysuszające się miejsca na skórze (u mnie to kolana, łokcie i szyja), dokładne oczyszczanie rano i wieczorem, maść arnikowa na usta i byłam w stanie przetrwać bez żadnych pęknięć na powierzchni skóry :)
mores
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Uroda