Czy poduszka ortopedyczna pomaga na kręgosłup?

Re: Czy poduszka ortopedyczna pomaga na kręgosłup?

Postprzez AlinaK203 » N mar 01, 2015 12:35 pm

Nigdy nie stosowałam takiej poduszki...
AlinaK203
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Truskawka » Wt mar 03, 2015 1:37 pm

Też myślę, że warto spać na poduszce ortopedycznej, kiedyś często budziłam się rano z bólem szyi, aż w końcu kupilam poduszkę termoplastyczną, która jest zrobiona ze specjalnej pianki, która dopasowuje się do mojego ciała i powiem Wam, że to był strzał w 10 :) odkąd mam swoją poduszkę nic mnie nie boli i jakoś tak fajniej mi się wstaje rano :) więc polecam gorąco! moja poduszka nazywa się Puch Thermal Comfort i kupilam ją w internecie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Truskawka
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1

Postprzez darkangel » Pt gru 18, 2015 12:14 pm

Wstałam ostatnio z potwornym bólem kręgosłupa, aż cieżko było złapać oddech i zastanawiam sie również nad zakupem takiej poduszki.
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez kajman » Cz maja 12, 2016 12:31 am

mam posiadam i jest rewelka. Nie mogłem wytrzymać z bólem kręgosłupa, kupiłem, do tego biorę arthroblock na stawy, czuję się o niebo lepiej, nigdy nie dbałem o tkanki łączne w stawach czy między kręgami, teraz ból mi o tym przypomina, liczę że zniknie całkowicie, że kolagen odbuduje mi chrząstki.
kajman
Tata

Postprzez WiolkaKlaman » Śr maja 18, 2016 9:51 am

Nie słyszałam nigdy o czymś taki, ale na pewno dzięki Wam kupię mojemu tacie, który ma straszne problemy z bólem kręgosłupa.
WiolkaKlaman
Raczek Nieboraczek
Raczek Nieboraczek

Pochwały: 5

Postprzez micraka » Śr mar 08, 2017 3:27 pm

Dziewczyny a czy jest możliwosć kupienia sobie takiej poduszki jeśli śpi się na boku ?
micraka
Mamuśka

Postprzez astka » Cz mar 09, 2017 7:27 am

Jasne,ze tak. Jeśli śpisz na boku mozesz sobie spokojnie kupić poduszkę taką samą jak do spania na plecach ( sprawdza się w tych dwóch pozycjach). Nieco inna poduszka jest tylko jeśli śpi się na plecach. Jest ona bardziej płaska.

Zerknij sobie na modele poduszek w Sembelli: http://sembella.pl/produkty/poduszki/ - jest opisane kiedy warto jest kupić jaką i ich właściwości.

Co do pytania w temacie to oczywiście, że warto jest sobie taką poduszkę kupić ! Sama latami walczyłam z bólem kręgosłupa szyjnego i dopiero dzięki poduszce ortopedycznej udało mi się z nim wygrać.
astka
Świeżak
Świeżak

Postprzez migdalka » Śr mar 15, 2017 9:38 am

Pewnie i pomaga ale na pewno nie we wszystkich przypadkach. Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia. Ja po przebytym zabiegu na płyty blokowane któremu poddałam się u ortopedia.poznan.pl/#Zabiegi%20ortopedyczne, muszę chodzić regularnie na wizyty do lekarza i stosować się konkretnie do jego zaleceń. Każdy pomysł na polepszenie sobie komfortu zdrowotnego, muszę z nim konsultować. Takie życie.
migdalka
Świeżak
Świeżak

Postprzez darkangel » Cz mar 16, 2017 11:59 pm

a masaże? co myslicie? czy moga dac dlugotrwaly efekt takie masaze?
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez micraka » Pt cze 08, 2018 1:27 pm

Masaże na pewno. Chociaż sama jeśli miałabym problemy z kręgosłupem to dobrze poczytałabym opinie na temat poszczególnych masazystów. Tak aby zdecydować sie na kogoś kto ma duże doświadczenie. W dłuższej perspektywie jednak TRZEBA kupić sobie dobry jakościowo materac.
Bez znaczenia jednak jakiej wielkóści ma być materac polecam stawiać na jakość. Bo od jakości materaca będzie zależało to jak się wyśpisz.
Poczytaj sobie o tradycyjnych materacach sprężynowych New Yorker:
http://www.new-yorker.pl/materace/materace-sprezynowe
micraka
Mamuśka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rehabilitacja