Mieć swój rozum

Mieć swój rozum

Postprzez haber74 » Wt sie 05, 2014 1:15 pm

Jeśli idziecie do lekarza, bo wydaje się wam że dziecko ma krzywy kręgosłup czy tez garbi się pamiętajcie by był to dobry lekarz lub sami będźcie mądrzy. Ja gdybym posłuchała swego lekarza, musiałabym za jakiś czas iść na operacje z dzieckiem. Lekarz ortopeda w Białymstoku powiedział, że syn nie musi chodzić na rehabilitację, bo owszem ma krzywy kręgosłup, ale wystarczy, że Pani z recepcji pokaże kilka ćwiczeń prywatnie i potem sami w domu będziemy powtarzać. Dobrze że znajoma rehabilitantka doradziła mi mimo dużych kolejek aby zapisać się do poradni rehabilitacyjnej. Okazało się ze syn ma skrzywienie w 3 miejscach, że jak nie będzie ćwiczył do zakończenia wzrostu to czeka go operacja bo dojdzie do tzw rotacji. Po 1,5 roku rehabilitacji (dwa razy w roku po 3 tygodnie) ten sam lekarz ortopeda (poszliśmy żeby zrobić ponowne zdjęcie, bo do niego nie było kolejek) powiedział, że ma dla mnie 2 wiadomości dobra i złą. Zła to taka, że nie muszę już chodzić na ćwiczenia, a dobra że się poprawiło. Tak jakby ktoś chodził na ćwiczenia, bo jest hipochondrykiem. Jakby mamusia była nadopiekuńcza. Całe szczęście że Pani doktor z poradni rehabilitacyjnej jest dobra okazało się że jest bardzo duża poprawa, ale nadal trzeba ćwiczyć, bo dziecko rośnie. Zaprzestanie ćwiczenie spowoduje powrót skrzywienia.
Podsumowując mamy miejcie swój rozum

Autor postu otrzymał pochwałę
haber74
Mamuśka

Pochwały: 4

Re: Mieć swój rozum

Postprzez darkangel » Wt sie 05, 2014 4:44 pm

Niestety takich lekarzy od siedmiu boleści, którzy często gęsto popełniają błędy jest coraz więcej. I tym gorzej że coraz więcej dzieciaczków na tym cierpi. A niekiedy też kończy się to tragicznie dla maluszka. Przykre to jest ale często skladki na ubezpieczenie zdrowotne a obsługa później i doradztwo następuje poprzez totalnie niekompetentnych nie mających pojęcia jak leczyć "lekarzy".
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez joanna c » Pt gru 05, 2014 12:16 pm

Ja zgadzam się od wielu lat mam problemy z kregoslupem teraz mam 30 lat i ledwo chodze na ogół nie pamietam dnia aby mnie nie bolal kregosłup:/

joanna c
Świeżak
Świeżak

Pochwały: 37

Postprzez darkangel » Pn gru 08, 2014 8:43 pm

ojj, mnie to nieraz już żyć nie daje, tak boli. Ale młodym się było , ćwiczyć nie chciało się, ze skierowań na basen nie korzystało, to teraz trzeba cierpieć za swoje :-/
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez Kamila » Wt lut 21, 2017 6:01 pm

Wydaje mi się, że jeżeli rodzic jest zaniepokojony, to musi istnieć do tego powód. I nawet jeżeli lekarz mówi, że to nic nie jest, to lepiej to skontrolować u innego lekarza. Nikt tak jak rodzic nie zna swojego dziecka, dlatego ja ufam swojej intuicji i obserwacjom. I nie chodzi o to, żeby panikować, ale lekarz też człowiek i bywa omylny.

Kamila
Mamuśka

Pochwały: 3

Postprzez karina88 » N lip 09, 2017 12:19 pm

Ja mam na szczęście niedaleko ośrodek Ortus, więc jak tylko nabrałam podejrzeń, że coś jest nie tak, pojechaliśmy tam na diagnozę i teraz jeździmy regularnie na fizjoterapię.
karina88
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez anastazja1228 » Pt lip 13, 2018 9:44 pm

Trzeba szukać dobrych specjalistów.
anastazja1228
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Rehabilitacja