Nauka odpowiedzialności

Jak wychowywać, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach? Bunt 2-latka, wiek dojrzewania. Porady.

Nauka odpowiedzialności

Postprzez slaaki » Cz lis 27, 2014 5:23 pm

Cześć. Jestem mamą dwójki dzieci. Bliźniaki mają 2,5 roku. Myślałam, że jest to dobry czas, żeby kupić im zwierzaka. Chciałabym, aby moje dzieci miały kontakt ze zwierzętami. Chcę, żeby miały styczność ze zwierzętami, żeby się ich nie bały. Myślałam, żeby miały jakiegoś malutkiego psa, który będzie się z nimi wychowywał. Tak się zastanawiałam, że jeśli kupię większego to mogą nie znaleźć wspólnego języka. Nie chciałabym, żeby się coś stało. Czy są jakieś psy szczególnie przyjazne dla dzieci. Czy decydując się na psa nie ryzykowałabym jakiegoś zagrożenia. Szczególnie biorę pod uwagę szczeniaka, który razem z dziećmi będzie rósł. A może postawić na psa, który już wychowywał się z dziećmi. Znacie się na tym? Proszę, pomóżcie mi.
slaaki

Re: Nauka odpowiedzialności

Postprzez slaaki » Cz gru 18, 2014 11:44 pm

Temat w sumie nieaktualny, ponieważ adoptowałam labradora retrievera
Szkoda, że nikt nie odpowiedział ale myślę, że dobrze wybrałam...
slaaki

Postprzez darkangel » Wt sty 13, 2015 9:40 pm

My polecamy rybkę. Ale jak dla mnie taki maluch nie będzie jeszcze dbał o zwierzątko, bo nawet za dobrze nie potrafi jeszcze zadbac o samego siebie. Pozdrawiam!
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez krzyśmiś » Pn lip 02, 2018 8:16 am

według mnie kupowanie dziecku zwierzaka takim jakim jest golden retriever jest skrajnie nieodpowiedzialne, nie można powierzyć dziecku które nie potrafi być samodzielne odpowiedzialności nad psem, to jest istota żywa, a nie zabawka, plus pies na pewno w pewnym momencie przerośnie dziecko w takim wieku
krzyśmiś
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Wychowanie