Czy ulegać prośbom dzieci?

Jak wychowywać, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach? Bunt 2-latka, wiek dojrzewania. Porady.

Czy ulegać prośbom dzieci?

Postprzez wiktoria » So wrz 20, 2014 7:45 pm

Witajcie. Co prawda moje dziecko prosi juz od dluższego czasu i ciągle o to samo. A konkretnie o psa. I nie wiem czy się zgodzić, czy to aby nie za wcześnie (6lat) bo jednak pies to przede wszystkim obowiązki, a co o tym może wiedzieć taki malec? Z drugiej strony - może jednak to ja się myle i w tym wieku można juz być odpowiedzialnym opiekunem czworonoga (no bez przesady, przy znacznej pomocy rodziców - wiadomo), jak myślicie? Ciekawa jestem Waszych opinii. Przecież gdy się zgodzę to moje kłopoty się dopiero zaczną. :Jaki pies", "w jakim wieku", "gdzie zakupiony", to tylko kilka wątków które pojawia się w mojej głowie. No i najwazniejsze - piesek ze schroniska, z hodowli? Podejrzewam, że będzie raczej z nami mieszkał niż terminował w budzie na dworze. Myślałam na początku o rasie Cane Corso. To molos, duży zwierz, ale ponoć jest bardzo opiekuńczy, nadaje się dla dzieci i co najważniejsze - łatwo go ułożyć, a ja nie mam doświadczenia z żadnym zwierzęciem oprócz chomika. Czekam na jakieś rady i może podpowiedzi co do jeszcze innej rasy, którą możecie polecić.
wiktoria
Mamuśka

Pochwały: 1

Re: Czy ulegać prośbom dzieci?

Postprzez darkangel » Wt kwi 18, 2017 6:33 pm

wiktoria napisał(a):Witajcie. Co prawda moje dziecko prosi juz od dluższego czasu i ciągle o to samo. A konkretnie o psa. I nie wiem czy się zgodzić, czy to aby nie za wcześnie (6lat) bo jednak pies to przede wszystkim obowiązki, a co o tym może wiedzieć taki malec? Z drugiej strony - może jednak to ja się myle i w tym wieku można juz być odpowiedzialnym opiekunem czworonoga (no bez przesady, przy znacznej pomocy rodziców - wiadomo), jak myślicie? Ciekawa jestem Waszych opinii. Przecież gdy się zgodzę to moje kłopoty się dopiero zaczną. :Jaki pies", "w jakim wieku", "gdzie zakupiony", to tylko kilka wątków które pojawia się w mojej głowie. No i najwazniejsze - piesek ze schroniska, z hodowli? Podejrzewam, że będzie raczej z nami mieszkał niż terminował w budzie na dworze. Myślałam na początku o rasie Cane Corso. To molos, duży zwierz, ale ponoć jest bardzo opiekuńczy, nadaje się dla dzieci i co najważniejsze - łatwo go ułożyć, a ja nie mam doświadczenia z żadnym zwierzęciem oprócz chomika. Czekam na jakieś rady i może podpowiedzi co do jeszcze innej rasy, którą możecie polecić.

Ja osobiście nie zgodziłabym się za pierwszym razem na psa, a już na pewno nie na jakiegoś kolosa, olbrzyma. My mieszkamy w bloku, to już w ogóle pies odpada. Ale pomyśl sama, w większości będziesz musiała sama się opiekować takim psem, wyprowadzać go i robić przy nim wszystko. To nie takie proste, zdecydować się, a potem dziecko ma inne rzeczy którymi się zajmie. Na Twoim miejscu pomyślałabym raczej o jakiejś śwince morskiej lub chomiczku. Wiadomo, też wymaga uwagi i troski, noi to też obowiązek. Pomyśl o tym, zanim na powaznie zdecydujesz się na jakis obowiazek dodatkowo. :wariat:
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez pamela » Cz kwi 20, 2017 8:44 pm

A ja jestem zdania, że pies to dobry pomysł, pod warunkiem, że w domu jest ktoś, kto będzie z nim chodził na spacery i karmił.Naprawdę dobrze, gdy dziecko wychowuje się w towarzystwie zwierzaka nawet od małego. Co więcej 6 latka można już uczyć w ten sposób obowiązków, np. przez to aby dziecko samo nakarmiło pupila:)
pamela
Mamuśka

Postprzez darkangel » Pn kwi 24, 2017 7:25 pm

pamela napisał(a):A ja jestem zdania, że pies to dobry pomysł, pod warunkiem, że w domu jest ktoś, kto będzie z nim chodził na spacery i karmił.Naprawdę dobrze, gdy dziecko wychowuje się w towarzystwie zwierzaka nawet od małego. Co więcej 6 latka można już uczyć w ten sposób obowiązków, np. przez to aby dziecko samo nakarmiło pupila:)

nawet gdyby, to taki duży pies to dla mnie przesada. Przecież dziecko nawet nie utrzyma takiego psa na smyczy. ! :stop: A co dopiero wyprowadzić go na spacer. :plama:
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez monisia » Śr lip 12, 2017 2:28 pm

Uważam, że 6-cio letnie dziecko jest na tyle odpowiedzialne, że potrafi zaopiekować się psem. Mój syn ma 4 latka i doskonale rozumie się z naszym czworonogiem. Najzabawniejsze są sytuacje, kiedy daje mu Snack Mobility Dog-VetExpert. To taki przysmak w postaci poduszek, za którym Bari szaleje, ale jest na tyle ostrożny żeby przypadkiem nie tknąć zębami rączki naszego synka.
monisia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kama-pyszcz » Pt sie 04, 2017 1:02 pm

6 latka można uczyć obowiązków, nawet już trzeba, bo idzie do szkoły, ale czy wypuściłabym go samego z naszym psem (owczarek niemiecki), nie, jeszcze za wczesniej, ten pies potrafi nieźle szarpnąć mnie czy mojego męża, a co dopiero 6 letnie dziecko
kama-pyszcz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez darkangel » Pt sie 04, 2017 2:05 pm

kama-pyszcz napisał(a):6 latka można uczyć obowiązków, nawet już trzeba, bo idzie do szkoły, ale czy wypuściłabym go samego z naszym psem (owczarek niemiecki), nie, jeszcze za wczesniej, ten pies potrafi nieźle szarpnąć mnie czy mojego męża, a co dopiero 6 letnie dziecko

również jestem tego samego zdania, nie wyobrażam sobie, żeby moja sześciolatka wyprowadzała psa tych gabarytów na spacer. :zab: :wariat:
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez Cornelia_Hale » Pt lut 16, 2018 1:40 pm

Ulegać czy nie ulegać? To przecież zależy od tego, o co konkretnie dziecko prosi.
Cornelia_Hale
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez darkangel » Śr lut 21, 2018 12:24 am

Cornelia_Hale napisał(a):Ulegać czy nie ulegać? To przecież zależy od tego, o co konkretnie dziecko prosi.

i to tez w sumie prawda :P
darkangel
Moderator
Moderator

Postprzez myszka0 » Pn cze 11, 2018 3:09 pm

Pies to odpowiedzialność, i w pewien sposób dzieci uczą się też odpowiedzialności. Ja też kiedyś miałam dylemat, co zrobić. Ale uległam i zaadoptowaliśmy pieska w schronisku. Moje dzieciaki go uwielbiają, wychodzą na spacer itd. Ważne jest też odżywianie psa i wybór odpowiedniej karmy. Jeśli się zdecydujesz na pieska to karmę możesz zamawiać online na https://www.e-pazur.com/k8,psy-karma-sucha-dla-psa.html
myszka0
Nowicjusz
Nowicjusz

Następna strona

Powrót do Wychowanie