Praca za granicą i zarobki w EUR

Praca za granicą i zarobki w EUR

Postprzez pamela » N sty 29, 2017 3:01 pm

Cześć. Mój brat w ubiegłym miesiącu wyjechał do pracy w Niemczech. Niedługo planuję część wypłaty wysłać rodzinie mieszkającej w Polsce, chciałby przekazać te pieniądze bezpiecznie i tanio. Ja słyszałam, że przez kantor online można to zrobić najniższym kosztem, najpierw wymieniając EUR na złotówki. Jak sądzicie?
pamela
Mamuśka

Pochwały: 2

Re: Praca za granicą i zarobki w EUR

Postprzez karolina45 » Pn lut 13, 2017 12:07 pm

Moim zdaniem coraz więcej osób pracuje zagranicą. Wiele ofert teraz oglądałam do opiekunek osób starszych do Niemiec na: https://avanti-medic.eu . Mają tam bardzo ciekawe propozycje godne uwagi. Dobre zarobki, dojazd na miejsce pracy i do tego fajna atmosfera. Może warto czasem pomyśleć o pracy zagranicą.
karolina45
Mamuśka

Postprzez darkangel » Pn lut 27, 2017 7:58 pm

Ja długo myślałam, ale zarobki za granicą to już jednak nie to samo co kiedyś. Kiedyś można było się dorobić, na budowe domu odlożyć, teraz te zarobki, przynajmniej w Niemczech do takich rewelacji nie należą, zwłaszcza że w wielu przypadkach noclegi i wyżywienie pokrywa się ze swoich pieniędzy. :zab:
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez Angela » Śr cze 13, 2018 11:45 am

Zarabiałam w Euro w Niemczech i bardzo mi się to opłaciło. Chyba tam wyjadę znowu. Zanim jednak to zrobię, muszę się za ten okres, co byłam, rozliczyć z podatku. Do tego są przeznaczone specjalne biura tak jak na przykład Eu Service http://zwrotpodatku.eu/ . Kontaktowaliście się z nimi kiedyś w podobnej sprawie?
Angela
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Rodzina na emigracji