Dekoracje w pokoju dziecka

Wszystko na temat rozwoju dziecka, czyli jakie wybierać zabawy, zabawki, bajki, książeczki by nieustannie wspierać jego rozwój?

Dekoracje w pokoju dziecka

Postprzez agata » Cz lip 12, 2018 10:45 am

Witajcie. Chciałabym podzielić się z Wami moim ostatnim doświadczeniem. Szukając pomysłu na aranżację pokoju mojej czteroletniej córeczki, trafiłam na stronę bimago . Znalazłam tam ciekawe propozycje dla najmłodszych - kolorowe obrazy i naklejki, przedstawiające sympatyczne zwierzątka i postaci z bajek. Zamówiłam obraz i kilka naklejek. Moja córeczka sama stworzyła kompozycję z wybranych przez siebie naklejek. Mam wrażenie, że sprawiło jej to wiele radości. Nieco smutny pokoik zmienił się nie do poznania. Dekoracje ścienne pozwoliły nam na wprowadzenie do wnętrza nowych kolorów i motywów. W pokoiku panuje przyjemna atmosfera, która stymuluje wyobraźnię dziecka. Ostatnio moja córeczka nawet wymyśliła krótką bajkę, inspirując się jednym z obrazów. To był zdecydowanie dobry pomysł. Polecam.
agata
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Dekoracje w pokoju dziecka

Postprzez krystynawdowa » Cz lip 26, 2018 2:19 pm

W każdym pokoju powinny być kwiaty! Akurat jeżeli chodzi o pokój dziecka, to przydałoby się coś co nie ma po prostu zapachu, żeby nie drażniło, ani też nie przyciągało niepotrzebnie różnych owadów. Mogą być np. wiązanki z kwiatów sztucznych. Na flowersatelier można znaleźc naprawdę cudowne dekoracje kwiatowe. :)
krystynawdowa
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez homtom » Wt sie 14, 2018 12:40 pm

Moim zdaniem nie można zapomnieć o jakichś fajnych obrazkach. To nadaje takiego fajnego wizerunku pokoikom dziecięcym. Różne postacie z bajek czy jakieś zwierzątka są super.
homtom
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez paputek » So sie 25, 2018 1:56 pm

Nasz maluch miał ostatnio urodziny i do pokoju dziecka żeśmy zakupili fajne girlandy wiszące, balony, czapeczki urodzinowe i serpentyny. Maluch jest mega zadowolony i nie potrafi się już odczekać swoich urodzin, myślimy jeszcze nad kupnem stroju inspirowanego postaciami z bajek, bo Jaś uwielbia się przebierać za superbohatera :)
paputek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez marika000 » Wt wrz 11, 2018 12:27 pm

Super wyglądają naklejki które świecą w ciemności, my mamy takie poprzyklejane na ścianie.
marika000
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez emilka89 » N wrz 16, 2018 11:58 am

Mi się bardzo podobaja takie dekoracje https://czerwonamaszyna.pl/blog/udekoruj-sciany/ i jak tylko skończy się remont pokoiku to zabieram sie za instalacje tych pięknych ozdób na scianach i sufitach :)
emilka89
Mamuśka

Pochwały: 3

Postprzez ruthBenedict » Śr lis 07, 2018 12:17 pm

Może jakoś dobrze dobrane obrazy, żeby dziecko miało od najmłodszych lat kontakt ze sztuką? ; ) Na pewno rozwinie to jego zmysł estetyczny, a tego zdaje się coraz bardziej w młodym pokoleniu brakować. Jak podrośnie i będzie chciało mieć inne dekoracje to też nie jest to żaden problem – obrazy zawsze można dość łatwo sprzedać na aukcjach i licytacjach. Niektórzy chyba trochę boją się brać w nich udział, a tymczasem nie jest to trudne. W ogóle uważam, że dom bez obrazów traci dużo ze swojego potencjalnego charakteru.
ruthBenedict
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pieluszka » Wt lut 05, 2019 11:14 pm

U syna nakleiliśmy takie fajne naklejki, on to wiadomo, lubi różne kreskówki, tym bardziej te z superbohaterami. Lubi też bawić się w superbohatera i właśnie krzyczeć bum kabum itp ;)
pieluszka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Rozmak » Śr mar 13, 2019 8:06 pm

My ostatnio kupiliśmy naklejki z My Little Pony, córka była zachwycona :)
Rozmak
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez darkangel » Pn mar 18, 2019 12:22 am

A ja nie chce naklejek na ściany za to na pewno pozbede się nawet tapet. Potrzebuje świeżych ścian które będą oddychać, poza tym nie mogą działać rozpraszająco. Na pewno na jedną ścianę rzucę farbę tablicową, tak żeby dziewczynki mogły na niej pisać i ścierać do znudzenia.
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Powrót do Rozwój dziecka