Czy korzystacie z pomocy logopedy?

Wszystko na temat rozwoju dziecka, czyli jakie wybierać zabawy, zabawki, bajki, książeczki by nieustannie wspierać jego rozwój?

Czy korzystacie z pomocy logopedy?

Postprzez kolcia » Cz kwi 23, 2015 2:52 pm

Witam!
Czy chodzicie ze swoimi dziećmi do logopedy? Moja siostrzenica miała duże problemy z wymową, niestety logopeda nie pomógł. Teraz przeczytałam na stronie http://www.logopedabstok.pl/: "Efekty terapii zależą od systematycznej pracy dziecka, logopedy oraz rodziców. Ważnym czynnikiem mającym wpływ na sukcesy dziecka jest to, aby ta sama osoba (rodzic, opiekun), która towarzyszy dziecku w gabinecie, ćwiczyła z nim
w domu." Czyli jeśli się nie ćwiczy z dzieckiem w domu to nie ma szans? Jakie są Wasze doświadczenia?
kolcia
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Czy korzystacie z pomocy logopedy?

Postprzez lyonimur05 » Pt kwi 24, 2015 9:44 am

My chodzimy i jako takie efekty są, ale to jest mniejszy problem. Niestety musimy chodzić z dzieckiem na skuteczne leczenie adhd, bo niestety jest problem.
lyonimur05
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez mili17199 » Pt kwi 24, 2015 7:39 pm

Ja chodzę z Kacperkiem od grudnia 2013r. Synek był przy porodzie niedotleniony i w wieku 21miesięcy gdy zaczął chodzić to przestał mówić. Dzięki naszym ćwiczeniom w domu mowa znowu się pojawiła i każdym dniem jest coraz lepiej. Wizyty u logopedy niestety są raz na 1,5-2,5 miesiąca.
mili17199
Mamuśka

Pochwały: 9

Postprzez sylka28 » Pn lip 06, 2015 8:07 am

uwazam ze to koniecznosc u kazdego dziecka
sylka28
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 3

Postprzez Paulina84 » Pn lis 07, 2016 4:13 pm

A może są na tym forum mamy dzieci z dysleksją? Jeśli tak, mam pytanie - czy korzystałyście z metody Warnkego? Według tej koncepcji przyczynami problemów prawidłowego czytania, pisania i mówienia są trudności w automatyzacji przetwarzania słuchowego, wzrokowego i motorycznego. Tutaj dokładniejszy opis - http://komunikacja-ctmis.pl/index.php/metoda-warnkego Moja córeczka ma stwierdzoną dysleksję, dlatego zastanawiam się nad treningiem prowadzonym właśnie tą metodą. Co o tym myślicie?
Paulina84
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez maja1 » N lut 05, 2017 12:44 pm

My od jakiegos czasu korzystamy z pomocy logopedy. Na szcęście mamy bardzo fajnego w naszym przedszkolu Wesołe Siódemki :) widac zanczana poprawe i juz nie martwie cię ze moja córa bedzie miała problemy gdy pojdzie doszkoly
maja1
Ciężarówka

Postprzez mammamia » Wt mar 14, 2017 3:33 pm

W każdym przedszkolu powinien być. Musi wyłapywać wady wymowy jak najwcześniej.
mammamia
Raczek Nieboraczek
Raczek Nieboraczek

Postprzez rabarbarka » Cz maja 25, 2017 4:15 pm

Mammamia ma rację, logopeda w przedszkolu jest na wagę złota. Córka w Wesołych Siódemkach (Katowice) ma zajęcia z logopedą raz w tygodniu, wykrył jej wadę wymowy, której my wcześniej nawet nie zauważyliśmy...
rabarbarka
Mamuśka

Postprzez darkangel » Cz cze 15, 2017 5:35 pm

U nas w przedszkolu tez byly zajecia z logopeda dwa razy w tygodniu, jednak teraz pani odeszla na macierzynski więc obowiazek trenowania jezyka i wymowy spadl całkowicie na rodziców.
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez ninajot » Pn lis 20, 2017 7:20 am

Tak zdarzyło mi się kilkukrotnie korzystać z pomocy logopedy gdy synek miał problemy z tym związane. Jeśli chodzi o sprawdzoną poradnię to w Katowicach warto wybrać się do szpitala EMC-SA. Doświadczony logopeda, szybkie terminy i uważam, że ceny też bardzo rozsądne. Przykładowo pierwsza konsultacja ( trwa do 60 min ) to tylko koszt 90 zł.
ninajot
Nowicjusz
Nowicjusz

Następna strona

Powrót do Rozwój dziecka