Czy korzystacie z pomocy logopedy?

Wszystko na temat rozwoju dziecka, czyli jakie wybierać zabawy, zabawki, bajki, książeczki by nieustannie wspierać jego rozwój?

Re: Czy korzystacie z pomocy logopedy?

Postprzez Eunhere » Śr sty 17, 2018 9:11 am

Do tej pory nie miałam powodu, ale obecnie logopeda ma co robić. Dużo dzieci ma problemy z mową.
Eunhere
Mamuśka

Pochwały: 2

Postprzez ninajot » N mar 11, 2018 9:23 pm

Ja dość długo szukałam dobrego logopedy w Katowicach. W końcu poprzez bazę znalazłam bardzo fajnego lekarza, który skutecznie pomógł synkowi. Poradnia do której trafiliśmy specjalizuje się w diagnostyce i terapii zaburzeń mowy oraz komunikacji zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Poszukajcie w swoim regionie.
ninajot
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1

Postprzez darkangel » Śr mar 14, 2018 8:27 pm

U nas w przedszkolu jest i kazdemu dziecku poswieca okreslony czas na prace i cwiczenia nad ewentualnymi wadami wymowy.

A my pierwszy sukces , corcia nauczyla sie wymawiac "RRRR" jestem taka dumna :hej_hej:
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez emilka89 » Pt kwi 06, 2018 10:43 am

Tak, ja chodziłam z córką do logopedy przez kilka dobrych miesięcy w zeszłym roku. Miała spore zaburzenia mowy, mimo swoich 3 lat nie mówiła prawie nic. Tafiłyśmy pod opiekę specjalisty z ośrodka Logos DTR w Warszawie ( na osiedlu Zielone Zacisze, na Targówku ). Duzo pracy wspólnej ( także w domu ), żmudne terapie, powtarzanie. Polecam bo efekty przyszły szybciej niż myślałam i teraz małej nie da się już przegadać - nadrabia zaległości :)
emilka89
Mamuśka

Pochwały: 3

Postprzez astka » Pn lip 23, 2018 7:27 am

Moja córka nauczyła sie mówić dobrze bardzo szybko. Problem miałam z synkiem ,który nie umiał artykułować niektórych dźwięków. I miał z tym problemy. Nie chciałam aby się to utrwalało i postanowiłam wybrac się do logopedy.
Ogólnie na tej stronie jest opisane kiedy powinniśmy zastanowić sie nad taka wizytą:
http://dbajmyozdrowie.eu/kiedy-udac-sie-do-logopedy/

Wystarczyło u nas kilka spotkań, kilka pogadanek oraz ćwiczenia w domu. I synek nauczył się dobrze mówić :)

Chodziliśmy prywatnie.Niesety ale dostanie się na narodowy fundusz zdrowia graniczy z cudem ;/
astka
Świeżak
Świeżak

Postprzez nataszaw » Śr wrz 19, 2018 2:05 pm

Do tej pory jeszcze nie było takiej potrzeby i mam nadzieję, ze tak zostanie.
nataszaw
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Rozwój dziecka