Dziecko nadzwyczaj zdolne - jak wspierać rozwój?

Wszystko na temat rozwoju dziecka, czyli jakie wybierać zabawy, zabawki, bajki, książeczki by nieustannie wspierać jego rozwój?

Re: Dziecko nadzwyczaj zdolne - jak wspierać rozwój?

Postprzez torpeda » Pn kwi 25, 2016 12:48 pm

Myślę, że popędzanie nic nie da, powinno się za to wspierać dziecko i pokazywać mu, że jest się dumnym z jego osiągnięć, już samo to będzie dla niego motywacją do dalszej nauki. Poza tym dobrze jest poszukać czegoś, co będzie dodatkowo wspierać rozwój malucha, najlepiej przez zabawę, bo tak dzieci uczą się najlepiej.
torpeda
Mamuśka

Pochwały: 1

Postprzez Eunhere » Wt lis 15, 2016 12:47 pm

Dobrym pomysłem na rozwój zdolnego dziecka będzie zabranie go w podróż do Warszawy. Mój syn już marudzi, że chciałby odwiedzić Centrum Nauki Kopernik i poznać co jak funkcjonuje. Ostatnio trafiłam na taki artykuł: kochamczytac.pl/atrakcje-dla-dzieci-w-warszawie-20-atrakcji-dla-twojego-dziecka-w-stolicy/ i wiecie co? Chyba zrobię dziecku niespodziankę i udamy się na podbój Warszawy. Zasłużył na wiele atrakcji, nie tylko naukowych.
Eunhere
Mamuśka

Pochwały: 2

Postprzez anettrak » Wt lis 15, 2016 4:58 pm

Witam,
To jest aktualne ogłoszenie o charakterze niedochodowym. Liczę na to, że nikt się nie obrazi – choć to może temat nieco z boku tematyki tego forum.
Chodzi o to, że fundacja Training Projects, z którą jestem związany proponuje działaczom charytatywnym uczestnictwo w darmowej Akademii Innowatora i Strategia NGO. To projekt doradczy dla stowarzyszeń, fundacji, i klubów które realizują działania związane ze zdrowiem i ruchem fizycznym, sportem, zielone i przyrodnicze, artystyczne, szkolnictwa, hospicja i charytatywne, turystyczne, i inne – wszystkich, którzy aktywizują się wolontariacko. Wszystkie szkolenia finansuje nasza fundacja. Tutaj więcej informacji : symulacje.edu.pl/ngo
Szkolenia realizujemy w rejonie Katowic, jednak pobyt w ośrodku szkoleniowym i bilety za transport też pokrywa Fundacja.
Jeżeli chętny wolontariusz nie zdąży uczestniczyć w tegorocznej rundzie kursu, zapraszamy na kolejne. Nabór odbywa się dwukrotnie każdego roku – wiosną i jesienią.
Z pozdrowieniami,
Rafal
PS. Mam nadzieję, że nikt tego wpisu nie potraktuje jako nachalnej reklamy – chodzi o wsparcie non profit dla wolontariuszy i działaczy społecznych.
anettrak
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez maja1 » So sty 21, 2017 6:15 pm

Mój synek ma zaburzenia koncentracji. Bardzo mnie to martwiło w szczególnści po przeprowadzce do Katowic i zmianie przedszkola. Gdy zaczął chodzić do przedszkola często nie słuchał, zajmował się czym innym. Na szczęście przesympatyczne Panie przedszkolanki z Wesołej Siódemki doradziły mi by zachęcać go do rysowania bo bardzo to lubi. Okazało się że jest na prawde utalentowany, rozwój jego talentu pomaga w walce zaburzeniem koncentracji :D
maja1
Ciężarówka

Pochwały: 1

Postprzez mammamia » Wt mar 14, 2017 3:31 pm

Czasami tak jest, że dzieci mają specyficzne potrzeby edukacyjne. Na szczęście pedagogowie mają na to swoje sposoby.
mammamia
Raczek Nieboraczek
Raczek Nieboraczek

Postprzez Adalbert12 » Pn paź 02, 2017 6:17 pm

Jeśli dziecko jest bardzo inteligentne, najważniejsze jest upewnienie się, że nie traci pragnienia uczenia się. Moi przyjaciele dali dziecku naukę od razu na kilka kursów. W wieku 10 lat dziecko przestało się uczyć i stało się przegraną ...
Dlatego ważne jest, aby wybrać dobrych nauczycieli ...
Adalbert12
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez micraka » Pt gru 29, 2017 1:36 pm

Starać się rozwijać jego rozwój Tak aby jak nabardziej wykorzystać jego możliwości. Warto jest zapisać dziecko na jakies zajęcia pozaszkolne. Ale pamiętajcie,że nie powinnyście dzieci do tego zmuszać. Dziecko samo powinno zdecydować czy chce na coś takiego chodzić. Ono równiez powinno mieć czas dla siebie. Po to aby porobić co chce, aby sie ponudzić. W koncu jest to tylko dziecko
W rozwoju przydatne mogą być również zabawki kreatywne.
micraka
Mamuśka

Postprzez Eunhere » Śr sty 17, 2018 9:11 am

Na pewno poprzez dodatkową naukę i posyłanie na różne zajęcia.
Eunhere
Mamuśka

Pochwały: 2

Poprzednia strona

Powrót do Rozwój dziecka