Szkoła publiczna, czy prywatna?

Dzielimy się doświadczeniami z dorastającymi nastolatkami, radzimy w problemach oraz korzystamy z doświadczenia innych rodziców :dziewczynka2:

Szkoła publiczna, czy prywatna?

Postprzez monika895 » Śr maja 31, 2017 5:50 pm

Moja latorośl niebawem rozpocznie swoją edukację. W związku z tym zastanawiam się, czy posłać ją do szkoły publicznej, czy też prywatnej. Nie ukrywam, że jestem zwolenniczką placówek niepublicznych. Uważam, że dzieci są w nich traktowani lepiej, a naprawdę zależy mi na tym, aby moje dziecko było traktowane dobrze... Mieszkam w Warszawie - czy moglibyście polecić mi jakąś szkołę? Sama, dużo dobrego słyszałam o Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Wiktorii Wiedeńskiej w Wiloanowie - czy ktoś, kto posłał do niej swoje dziecko, mógłby wypowiedzieć się na jej temat?
monika895
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1

Re: Szkoła publiczna, czy prywatna?

Postprzez elwirka22 » Wt cze 13, 2017 9:18 am

Ja jestem za publiczną szkołą. Nie ma sensu wydawać pieniędzy.
elwirka22
Mamuśka

Pochwały: 9

Postprzez kama-pyszcz » Pt lip 14, 2017 7:28 am

Publiczna, zdecydowanie publiczna, tam nauczy się życia, a nie bedzie chowane pod kloszem

Autor postu otrzymał pochwałę
kama-pyszcz
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2

Postprzez emilka89 » Wt lip 25, 2017 6:27 am

Jeśli chodzi o dzieci to pewnie też zdecydowałabym się na szkołę publiczną. Moja starsza córka jest świeżo po maturze.
Nie wybiera się jednak na studia, myśli o rozpoczęciu nauki w szkole Dziewulskich w Warszawie na wydziale wizażu i stylizacji. Uważam, że to świetne rozwiązanie a ona będzie rozwijać swoje pasje.
emilka89
Mamuśka

Pochwały: 3

Postprzez Ekimi » So wrz 23, 2017 9:35 pm

Moje dziec od tego roku poszył do 2 klasy podstawówki do prywatnej szkoły im Wiktorii Wiedeńskiej w Warszawie. Może rok szkolny nie trwa za długo, ale ja już widzę o wiele większe zaangażowanie dzieci w naukę i zainteresowanie przerabianymi tematami. Na pewno ma na to wpływ mniejsza liczebność klas i to, że nauczyciel może więcej uwagi poświęcić każdemu dziecku z osobna
Ekimi
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez ninajot » Wt sty 30, 2018 12:30 am

Ja tez uważam, że szkoły niepubliczne maja duza przewagę. Mniejsze klasy, lepszą infrastrukturę, lepiej wykształconych nauczycieli - to wszystko wpływa na nasze dzieci. Osobiście postawiłam na Te Vizję w Warszawie na Ochocie. Dzieci świetnie się ram odnajduja, codziennie uczą się nowych rzeczy, widzę, że poziom nauki jest wysoki ale jednocześnie nie przytłaczający. Dzieci spokojnie mają czas na zajęcia dodatkowe ( zresztą też organizowane przez szkołę ).
ninajot
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1

Postprzez kosAgs » Śr mar 07, 2018 11:41 am

Nie mówię, że nie widzę sensu w posyłaniu dzieci do prywatnych szkół, ale ja wolę publiczne szkoły. Sama do takiej chodziłam i nie żałuję. Poznałam mnóstwo fajnych dzieciaków i do tej pory utrzymujemy przyjaźnie. Poszłam do dobrego liceum i skończyłam studia jak wszyscy, razem z osobami, które kończyły prywatne szkoły a takich było bardzo mało osób i nie widzę żadnej różnicy

Autor postu otrzymał pochwałę
kosAgs
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2

Postprzez mores » Śr kwi 25, 2018 3:17 pm

Jeżeli stać kogoś finansowo na zapewnianie lepszej edukacji dzieciom, to czemu nie wybrać szkoły prywatnej? Przyznaję, sama chodziłam do szkoły publicznej, ale mam parę znajomych, którzy chodzili do prywatnych i wiem, że u nich program nauczania był zdecydowanie wyższy. Pod względem ludzi jest chyba porównywalnie, i w publicznej, i w prywatnej można spotkać snobów, aroganckich typów albo będących zwyczajnymi osiłkami znęcającymi się nad słabszymi. Od tego się nie ucieknie, i nie da się przewidzieć, z kim trafi się do klasy czy rocznika.
mores
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Nastolatki