Badania przed ciążą

Re: Badania przed ciążą

Postprzez alek213 » Pn lip 31, 2017 12:06 pm

To prawda, o to chodzi, no i warto robić takie badania.
___
Pozdrawiam Anna
alek213
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Attilio » Śr paź 11, 2017 9:12 am

To racja, zawsze warto.
Attilio
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Nina » Pt sty 05, 2018 5:53 pm

A czy któraś z Was może mi powiedzieć co zrobić w przypadku, gdy z badań wyszła przebyta toksoplazmoza, obecnie w stanie uśpionym? Czy to w jakiś sposób może zagrażać ciąży? Moja ginekolog totalnie olała temat, a ja nie wiem czy jest się o co martwić...
Nina
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1

Postprzez Barbare » Wt lut 20, 2018 2:43 pm

A warto wg Was robić badania genów przed ciaża? Zastanawiam się czy takie zrobić, takie całościowe, ale nie wiem czy warto, trochę kosztuja.
Barbare
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez darkangel » Śr lut 21, 2018 12:13 am

Nina napisał(a):A czy któraś z Was może mi powiedzieć co zrobić w przypadku, gdy z badań wyszła przebyta toksoplazmoza, obecnie w stanie uśpionym? Czy to w jakiś sposób może zagrażać ciąży? Moja ginekolog totalnie olała temat, a ja nie wiem czy jest się o co martwić...

Myślę że przebyta chyba nie zagraza, najgorzej jak sie zakazi w pierwszym trymestrze i jest to swieze zarazenie.
darkangel
Moderator
Moderator

Pochwały: 2

Postprzez JoAnne » Wt lut 27, 2018 11:41 am

Barbare napisał(a):A warto wg Was robić badania genów przed ciaża? Zastanawiam się czy takie zrobić, takie całościowe, ale nie wiem czy warto, trochę kosztuja.

Ja robiłam badania razem z mężem tak o, a nie przed ciążą. Korzystaliśmy z oferty ze strony zdrowegeny. Cena zależy oczywiście od pakietu, a samie badania są przeprowadzane z próbki śliny. Nie mam żadnych zarzutów całych badań.
JoAnne
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Lusia22 » Wt mar 20, 2018 11:12 am

Ja nigdy nie robiłam żadnych badań, przed żadna z ciąż. Uważam , że to zbędne , jeśli nie ma się problemów z zajściem w ciąże :)
Lusia22
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez orbit10 » N kwi 15, 2018 5:45 am

Ja robiłam usg, cytologie i wszelkie badania hormonalne a także badałam poziom witamin i mikroelementów. Wiecie, to jakie badania zleci Wam ginekolog zależy w głównej mierze od tego do kogo się udacie, bo ginekolog ginologowi nie równy i niektórzy niedokładnie wykonują swoją pracę. Jeśli mieszkanie w Trójmieście, to polecam Wam udanie się do ginekologa, którego ofertę znajdziecie tu http://doktorginekolog.pl/
orbit10
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2

Postprzez kamila99 » Pn cze 25, 2018 10:42 am

Jednym z podstawowych badań podczas ciąży, jest badanie moczu. Ja ostatnio miałam wykonywane takie badanie i okazało się, że w moim moczu są bakterie. Czy któraś z was również miała taki przypadek? Nie ukrywam, że bardzo mnie to zaniepokoiło. Szukałam odpowiedzi na to pytanie w internecie, na szczęście trafiłam na stronę https://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza- ... u-w-ciazy/ . Po przeczytaniu tego artykułu bardzo się uspokoiłam. Wam również polecam taką lekturę, na pewno wyniesiecie z niej dużo cennych informacji.
kamila99
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez toska_gdansk » N lip 01, 2018 7:43 pm

Wywiad jest bardzo ważną częścią badania niepłodności. Czasami zapominamy o pewnych sprawach i dopiero podczas takiego "wypytywania" przypominamy sobie o bardzo ważnych kwestiach. Warto także porozmawiać z rodzicami, wypytać o choroby w rodzinie, obciążenia genetyczne.
toska_gdansk
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Badania i normy